Duckriders.gr
καλώς σας βρήκα Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
καλώς σας βρήκα Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 καλώς σας βρήκα

Πήγαινε κάτω 
+9
Κινέζος
zozefina
kostasSC
Duckrider
Γλάρος
jetixxx
John_C50
Strogylofanareas!!!!
σαλιγκάρι
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 10:49

καλησπερα παιδες.

το ονομα μου ειναι γιαννης.
ειμαι κατοχος ενος vstrom 650 και ο λογος εγγραφης μου στο φορουμ σας ειναι.........οι εξης 2 Very Happy
1ον.......δεν επαψα ποτε να ειμαι φαν των παπιων παρολο που το τελευταιο μου 12v hondaκι ηταν στην κατοχη μου πριν απο ..............20 χρονια περιπου What a Face
2ον.......ενεκα οικονομικης κρισεως θα ηθελα την αποψη σας μιας και σκεφτομαι αμμεσα να αγορασω μια παπια για να πηγαινοερχομαι στην δουλεια μου και να κανω και τις δουλειες που βγαζει η κυρα μου καθημερινα ωστε και βενζινες φθορες σερβις να γλυτωσω στο στρομα αλλα και να μην το φορτωνω ανουσια χλμ καθημερινα.
γι αυτο θα σας παρακαλουσα να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο παπι να με πηγαινοφερνει ανετα χωρις προβληματα................π.χ σκεφτομαι για το address να το προχωρησω η υπαρχει κατι αλλο πιο αξιοπιστο? innova το εχω ψιλοαποριψει λογω τριγμων και θορυβων..........εκτος αν μου αλλαξετε γνωμη εσεις.

σας ευχαριστω εκ των προταιρων
παντα ορθιοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 11:03

Καταρχας Καλως ηρθες Γιαννη... και εκ της διεύθυνσής... αλλος ενας.. που φερνει εμπειρία στο φορουμ μας.. ειναι καθαρα το τι θελεις... και ποσα εισαι διατεθειμένος να δωσεις....
μαλιστα... κινησε δηλαδη για κατι καινουριο.. σε παλιο.. πχ C50 παει το μυαλο σου ??!!
αλλα νταξ'κατσε να ξυπνήσουν τα παιδια.. να σου πουν για τα καινουρια που ξερουν περισσότερο..
εγω ειμαι της παλιας σχολής..






















Α, By The Way ωραιο αβαταρ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 11:12

σκεφτομαι για καινουριο λιακο.
δεν θελω να το ρισκαρω παιρνοντας μεταχειρισμενο μπας και πεσω πανω σε κανα ντελιβεραδικο και κλαψω τα ευρωπουλακια μου.
οποτε καινουργη και μονο καινουργη.
σ ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 11:20

Μαλιστα... ενταξη καταλαβαινω.. θα πρεπει να περιμενεις τα αλλα παιδια της παρεας που το κατεχουν..

Μ, ριξε μια ματια εδω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

εχουμε αρκετα μοντελα ετσι αναλυτικα με αρκετουτσικες πλεροφοριες.

καλώς σας βρήκα 492726
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 11:25

Strogylofanareas!!!! έγραψε:
Μαλιστα... ενταξη καταλαβαινω.. θα πρεπει να περιμενεις τα αλλα παιδια της παρεας που το κατεχουν..

Μ, ριξε μια ματια εδω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

εχουμε αρκετα μοντελα ετσι αναλυτικα με αρκετουτσικες πλεροφοριες.

καλώς σας βρήκα 492726

σ ευχαριστω και παλι.
τα ειδα τα θρεντ με τις παρουσιασεις.
θα προτιμησω προσωπικες αποψεις και εμπειριες καλώς σας βρήκα 614667
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 11:37

ωραιος.. καλώς σας βρήκα 11450
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ 13 Μαρ 2011, 21:54

καλώς σας βρήκα 87187
Καλως ηρθες και απο εμενα...και εγω της παλιας σχολης ειμαι...

Αν και fan της honda η αληθεια ειναι οτι για το innova i δεν εχω ακουσει τα καλυτερα,κυριως απο θεμα επιδοσεων και απο θεμα Σαρακακη που για να παρεις ανταλλακτικο πρεπει να μπεις με την οπισθεν στο μαγαζι(στον πιανει δηλαδη).

Απο modenas...ενα kristar που εχω καβαλησει δεν με συγκινησε.Απλα εχει μια δυνατη πρωτη

Το adress μου αρεσει και εμενα και δεν εχω ακουσει κατι κακο.Αν και δεν βλεπω πολλα να κυκλοφορουν

Αυτα τα kawasaki τα x-cite ειναι κακασχημα

Παντος πιστευω πως η κορυφη ειναι το crypton x!
Ομορφο,4βαλβιδο με καλες επιδοσεις και (καλως η κακως) injection

Εγω τουλαχιστον αυτο θα επαιρνα...
Αυτα απο μενα...και παλι καλως ηρθες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jetixxx
Baby ducker
Baby ducker
jetixxx


Άντρας Ονομα : Κωστας
Τόπος : patra
Ηλικία : 28
Μηχανη : Gilera runner sp
Αριθμός μηνυμάτων : 128

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 00:02

Καλως ηρθες και απο εμενα... :welcome2:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 00:21

kawasaki zx 130
το x-cite ειναι τo modenas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 02:47

John_C50 έγραψε:
καλώς σας βρήκα 87187
Καλως ηρθες και απο εμενα...και εγω της παλιας σχολης ειμαι...

Αν και fan της honda η αληθεια ειναι οτι για το innova i δεν εχω ακουσει τα καλυτερα,κυριως απο θεμα επιδοσεων και απο θεμα Σαρακακη που για να παρεις ανταλλακτικο πρεπει να μπεις με την οπισθεν στο μαγαζι(στον πιανει δηλαδη).

Απο modenas...ενα kristar που εχω καβαλησει δεν με συγκινησε.Απλα εχει μια δυνατη πρωτη

Το adress μου αρεσει και εμενα και δεν εχω ακουσει κατι κακο.Αν και δεν βλεπω πολλα να κυκλοφορουν

Αυτα τα kawasaki τα x-cite ειναι κακασχημα

Παντος πιστευω πως η κορυφη ειναι το crypton x!
Ομορφο,4βαλβιδο με καλες επιδοσεις και (καλως η κακως) injection

Εγω τουλαχιστον αυτο θα επαιρνα...

Αυτα απο μενα...και παλι καλως ηρθες!

απο τα ελαχιστα καινουρια που μου αρεσουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 03:11

παιδες σας ευχαριστω ολους και για το καλωσορισμα αλλα και για τις προτασεις.
αυριο με το καλο παω να κλεισω (μιας και κατεληξα μετα απο πολυ πολυ ωριμη σκεψη) το suzuki address 125 σε μαυρακι.
ελπιζω να μην το μετανιωσω στην πορεια που δεν νομιζω μιας και ξερω τι ζηταω απο ενα παπι οποτε να ειμαστε καλα να τα λεμε απο εδω μεσα.
και παλι ευχαριστω και θα χαρω να βοηθησω και γω οπου μπορω την κοινοτητα.
παντα ορθιοι και παντα εξοπλισμενοι αδερφια μην το ξεχνατε. καλώς σας βρήκα 385447
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 04:35

μπραβο ρε Γιαννη.,... ωραιος.. αντε περιμενουμε φωτογραφιες... !! καλώς σας βρήκα 492726
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Duckrider
Admin
Admin
Duckrider


Άντρας Ονομα : Δημητρης
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 685

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 05:17

καλώς σας βρήκα 87187 καλώς σας βρήκα 87187

Καλός ήρθες στην παρέα μας και καλά ποσταρίσματα!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://duckriders.forumgreek.com
kostasSC

kostasSC


Άντρας Ονομα : Κώστας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 41
Μηχανη : Modenas X-Cite 130
Αριθμός μηνυμάτων : 37

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 06:11

Γιάννη καλωςήρθες και καλή διαμονή !!!

καλώς σας βρήκα 87187 καλώς σας βρήκα 87187 καλώς σας βρήκα 87187


Επειδή το καλοκαίρι που μας πέρασε έψαχνα και εγώ για καινούριο παπάκι, θα σου πω την γνώμη μου...

1) Yamaha Crypton : Καλό, χρυσό, κάτι κακό δεν άκουσα απο κανέναν, αλλά 2600 για παπί δεν έδινα...Ψεκασμός σε παπί είναι μείον για μένα..Απορρίφθηκε

2) Honda Innova : Το όνομα μόνο δεν φτάνει...Άκουσα για πολλά προβλήματα από κατόχους (μέχρι και μπιέλα)...Απορρίφθηκε

3) Suzuki Adress : Ήμουν έτοιμος να το κλείσω αφού το είχαν σε προσφορά στα 1700 ευρώ, αλλά δεν πρόλαβα τελικά..Προβλήματα στο σασμάν είχαν ακουστεί τότε...Τώρα μπορεί να το έχουν διορθώσει οπότε είναι πολυ καλή επιλογή και καλύτερη πιστεύω απ'τα δυό προηγούμενα σε σχέση και με την δουλειά για την οποία το θες..Στα συν και ο χώρος κάτω απ'την σέλα !

4) Modenas X-cite - Kawasaki zx-130 : Πήρα το Modenas γιατί μου το συνέστησε και ένας γνωστός μου με συνεργείο για μηχανάκια.. Είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής..Στα συν ο χώρος κατω απ'την σέλα, το ρεζερβουάρ μπροστά, το στροφόμετρο, δισκόφρενο πίσω με πολύ καλή αίσθηση που δεν μπλοκάρει άσκοπα, άνετη σέλα για παπί, καρμπυρατέρ και πολύ οικονομικό..
Στα μείον κάποιοι συντονισμοί απ΄τα πλαστικά στις ψηλές στροφές, κάτι που λύνεται εύκολα νομίζω..

Αυτά απο εμένα και καλή επιλογή !!! καλώς σας βρήκα 759639 καλώς σας βρήκα 759639 καλώς σας βρήκα 759639

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 06:55

μολις γυρισα απο τον εμπορο.
δυστηχως μαυρο μας τελειωσε..........θα κανει μια τελευταια προσπαθεια να βρει αυριο αλλιως θα παρω το μονοχρωμο μπλε του 10 και οχι αυτο το καρναβαλι που υποτιθεται βγαλαν στα χρωματα του τζιξερ.
οπως και να χει το δευτερο στην οικογενεια suzuki θα ειναι στην κατοχη μου εως την παρασκευη cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 07:50

Ωραιος!..αντε με το καλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zozefina
Baby ducker
Baby ducker
zozefina


Ονομα : charalambos
Τόπος : akrata
Ηλικία : 27
Μηχανη : Aprilia Tuono
Αριθμός μηνυμάτων : 456

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 08:39

Ωραιος γιαννη...καλοριζικο...καλως ηρ8ες και απο εμενα... καλώς σας βρήκα 87187

Καλα ποσταρισματα...και εγω για το adress εχω ακουσει πολυ καλα λογια....καλη επιλογη..!!

Λυσε μου μια απορια..ως κατοχος vstrom 8α 3ερεις...οταν ειχα παει στην κρητη το καλοκαιρακι..ειδα ενα vstrom με yoshimura και πολυ ομορφο βα4ιμο...ενα ασημι ματ.,και γενικα πολλα extra..ρωτησα τον τυπο που το ειχε και μου ειπε οτι ειναι εκδοση v strom και πουλιεται κανονικα...εγω δεν το εχω βρει παντως...αν 3ερεις βοη8α.!!!

Καλως ηρ8ες και παλι...
καλώς σας βρήκα 492726

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.nasmania.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 10:07

zozefina έγραψε:
Ωραιος γιαννη...καλοριζικο...καλως ηρ8ες και απο εμενα... καλώς σας βρήκα 87187

Καλα ποσταρισματα...και εγω για το adress εχω ακουσει πολυ καλα λογια....καλη επιλογη..!!

Λυσε μου μια απορια..ως κατοχος vstrom 8α 3ερεις...οταν ειχα παει στην κρητη το καλοκαιρακι..ειδα ενα vstrom με yoshimura και πολυ ομορφο βα4ιμο...ενα ασημι ματ.,και γενικα πολλα extra..
ρωτησα τον τυπο που το ειχε και μου ειπε οτι ειναι εκδοση v strom και πουλιεται κανονικα...εγω δεν το εχω βρει παντως...αν 3ερεις βοη8α.!!!

Καλως ηρ8ες και παλι...
καλώς σας βρήκα 492726




χοχοχοχοχοχο σωστος... ετσι στην ψυχρα... καλώς σας βρήκα 422118
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 10:15

zozefina έγραψε:
Ωραιος γιαννη...καλοριζικο...καλως ηρ8ες και απο εμενα... καλώς σας βρήκα 87187

Καλα ποσταρισματα...και εγω για το adress εχω ακουσει πολυ καλα λογια....καλη επιλογη..!!

Λυσε μου μια απορια..ως κατοχος vstrom 8α 3ερεις...οταν ειχα παει στην κρητη το καλοκαιρακι..ειδα ενα vstrom με yoshimura και πολυ ομορφο βα4ιμο...ενα ασημι ματ.,και γενικα πολλα extra..ρωτησα τον τυπο που το ειχε και μου ειπε οτι ειναι εκδοση v strom και πουλιεται κανονικα...εγω δεν το εχω βρει παντως...αν 3ερεις βοη8α.!!!

Καλως ηρ8ες και παλι...
καλώς σας βρήκα 492726


το τελευταιο vstrom ασημι ματ πρεπει να βγηκε γυρω στο 2004 Very Happy ......οποτε οσο και να το ψαχνεις τωρα δεν προκειται να το βρεις ποτε.
οσο για την yoshi (μεγαλη απατη του σφακ λεμε) το βγαζει ακομη και τωρα ζητωντας γυρω στα 800 ευρω εξτρα για την εξατμιση.
τα εξτρα τωρα .......................γενικα η κοινοτητα των vstromer εχει ενα θεμα με την βελτιωση και τα γκατζετακια οποτε αν προσεξεις στο δρομο τα μισα και παραπανω ειναι λατερνες απο τα εξτρα (συμπεριλαμβανομενου και του σαλιγκαροστρομ καλώς σας βρήκα 220756 ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
kostasSC

kostasSC


Άντρας Ονομα : Κώστας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 41
Μηχανη : Modenas X-Cite 130
Αριθμός μηνυμάτων : 37

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 10:27

Καλορίζικο !!! Πολύ καλή επιλογή !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ 14 Μαρ 2011, 10:39

ναι ρε.. οντως το'χετε εσεις οι βεστρομαδες... καφετιερες, τηλεορασεις , πρεσοσιδερωστρες, πλυντηρια πιατων-ρουχων, ασύρματοι, gps, μανομετρα, κλανομετρα, θερμομετρα.. κατι αλλα για τις ταχύτητες... λειζερακια,,

χοχοχοχο σαλινγκαροστρομ for the win.. !!!χεχεχεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΤετ 16 Μαρ 2011, 02:35

Γεια σου σαλιγκαρι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
morningstar




Άντρας Ονομα : Σταύρος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 41
Μηχανη : Address 125
Αριθμός μηνυμάτων : 9

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΠεμ 17 Μαρ 2011, 11:10

Όλα όσα διάβασα από τους από πάνω είναι σωστά, με μια μικρή παράλειψη για το Address, είναι και αυτό ψεκαστό. Οι εντυπώσεις μου μετά από 1 χρόνο συμβίωσης και 9100 χλμ:

1. Είναι στην τιμή που θα έπρεπε να είναι όλα τα παπιά, άντε και 100 ευρώ παραπάνω δικαιολογώ. 2600 για παπί, απλά δεν παίζει αυτή η τιμή που έχει το crypton, ΟΜΩΣ! θα στα βγάλει μέχρι και το τελευταίο ευρώ, κυριολεκτικά μηδέν προβλήματα. Φίλος είχε το Address, και μετά από 2 σπασμένα σασμάν το έδωσε και πήρε Crypton.

2. Λογικές τιμές σε ανταλλακτικά, ανταποκρίνονται στην χρήση που προορίζονται, και όχι τιμολογιακή πολιτική Yamaha. Σήμερα έκανα service το crypton Χ (το απλό είναι) της δουλειάς (22700 χλμ), λάδια, φίλτρα, τακάκια, σιαγώνες, ρύθμιση βαλβίδων = 103 ευρώ (τα 45 ήταν η εργασία). Απαράδεκτο.

3. Μοτέρ σαν να είναι ηλεκτρικό, κλασσικό Σουζουκάκι, αλλά πολύ αδύναμο. Στα 78 κιλά που είμαι εγώ, πρέπει να φάει πολύ χοντρό σκίσιμο και αρκετή υπομονή για να δει τα 100 στο κοντέρ, πιάνει τα 80 εύκολα, τα 90 με κάποια δυσκολία, τα 100 με προσευχές. Ήμουν δικάβαλο σε crytpon X φίλου και έπιασε στην ανηφόρα της Κατεχάκη πριν στρίψεις για να μπεις Αττική οδό στο ρεύμα προς Ηλιούπολη 80 χλμ με 2α. Δεν υπερβάλλω καθόλου και αν δεν ήμουν πάνω όποιος και να μου το έλεγε δεν θα το πίστευα. 80 με 2α δικάβαλο σε ανηφόρα. Της δουλειάς μου (delivery) το crypton που έχει φάει χοντρό μπούκωμα λόγω της φύσης της λειτουργίας του (1η - 2α, σβήσε, ανάψε) πιάνει εύκολα τα 100. Το Address, σχεδόν ποτέ. 10 κυβικά και διπλάσιες βαλβίδες κάνουν τρελή διαφορά (και στην τιμή φυσικά).

4. Όσο τρίζει το innova (ο ίδιος λόγος με σένα που το αππέριψα) άλλο τόσο τρίζει και το Address, το'φαγα στη μάπα τελικά, δεν το γλίτωσα. Συντονισμός πλαστικών, από τις μεσαίες και μετά υπάρχει και εδώ.

5. Υπερβολικά μαλακό μπροστινό, πατάς απότομα μπροστινό φρένο και τερματίζει για πλάκα, πήγαινε άλλαξε κατ'ευθείαν υγρά μπροστινού, ειδικά αν είσαι πάνω από 80 κιλά, γιατί με τα ψεύτικα μαμά λάστιχα που φοράει (που θα πρέπει και αυτά να τα αλλάξεις, αν και τώρα που καλοκαιριάζει δεν θα έχεις τόσο μεγάλο θέμα) θα έχεις σοβαρό πρόβλημα στα απότομα φρεναρίσματα.

6. Δυνατά φρένα, κυρίως το μπροστινό, τα ταμπούρα είναι παντού τα ίδια. Θα είναι εκεί για να σε σώσουν σε δύσκολες στιγμές. Το μπροστινό θα έχει τερματίσει στο πρώτο πάτημα, το σκατουλάκι θα έχει φτάσει στην κάλτσα σε χρόνο dt/2 επειδή ξέρεις ότι τα λάστιχα δεν είναι ούτε για πότισμα, αλλά θα εκπλαγείς από την τελική απόδοση φρεναρίσματος, μόνο και μόνο από το ίδιο το φρένο. Αν το συνδυάσεις με σφίξιμο πηρουνιού, και ένα ζευγάρι metzeler/pirelli, τότε θα τους χαζεύεις όλους στον δρόμο με τα endo σου σε κάθε φανάρι.

7. Ηλεκτρικά Γ.Τ.Π.Κ. Είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα, όπως είπα και στο topic του νέου μέλους. Θέλει μεγάλη προσοχή με την υγρασία, προσπάθησε όσο μπορείς να την αποφεύγεις, την ακούει άσχημα.

8. Θέση οδήγησης - σέλα και άνεση σαν του Address, απλά δεν υπάρχει αλλού. Αν βάλεις δίπλα - δίπλα ένα Address και ένα Daytona, θα γελάς μια βδομάδα. Μου μοιάζει ότι μου πήρανε μέτρα και φτιάξανε παπί ειδικά σχεδιασμένο για μένα, τα πάντα είναι εκεί που πρέπει.

9. Κιβώτιο πολύ καλό, πολύ θετικό, δεν πετάει ταχύτητες, ακούει κάθε σου κίνηση, μαλακό, όπως ακριβώς πρέπει να είναι ένα παπιοκιβώτιο, απόλυτα ικανοποιημένος. Εκτός του ότι η αλλαγή της 2ας ακούγεται αρκετά και έχει μια κάπως βαριά αίσθηση, αλλά αυτό όφειλεται επειδή δεν έχει μεγάλη ταχύτητα το μηχανάκι. Χαίρεσαι όμως να βάζεις 3η και 4η, σαν βούτηρο μπαίνουν. Στο crypton είναι σαν να βαράς με βαριοπούλα ένα καζάνι, πολύ θορυβώδες και πολύ σκληρό και βαρύ.

10. Εντύπωση μου έκανε ότι στο δικάβαλο δεν πολυνοιώθει, το μοτέρ δεν δείχνει να ζορίζεται τόσο όσο θα περίμενες, 90 βγάζει μονός, 90 θα βγάλει και διπλός, στον ίδιο χρόνο, πολύ θετικό για μένα.

11. Λόγω ψεκασμού (άρα και χαμηλότερης κατανάλωσης χαμηλά) χαμηλά είναι ψόφιο. Είναι που είναι γενικά αδύναμο, χαμηλά είναι λες και είναι σβηστό. Όχι τόσο όσο το crypton, που για να ξεκινήσεις με 1η μετράς 3 δευτερόλεπτα λες και έχει turbo lag, (φυσικά μετά αυτό αρπάζει και δίνει αίσθηση 250 σε επιτάχυνση, 4βάλβιδο γαρ), αλλά και πάλι βλέπεις ότι χαμηλά δεν...

12. Καλός χώρος κάτω από τη σέλα, χωράνε αρκετά πράγματα. Αδιάβροχη στολή, γάντια, κλειδιά, τσιγάρα, χαρτιά, κινητά κλπ θα τα χωρέσει όλα αυτά μαζί.

13. Κατανάλωση. Γεμίζω με 6.5 ευρώ 4 λίτρα (4.2 είναι η μέγιστη χωρητικότητα) και με νορμάλ ταχύτητες 60-80, μου βγάζει 150-160 χλμ.

14. Όταν το παραλάβεις τσέκαρε την εργαλειοθήκη. Σε μένα έλειπε η λαβή του κατσαβιδιού, και επειδή είναι διπλό (από τη μια κανονικό και από την άλλη στραβοκατσάβιδο) δεν μπορείς να κάνεις δουλειά καθόλου χωρίς τη λαβή. Μπορεί και να μου το σουφρώσανε τα καλόπαιδα εκεί πριν μου το δώσουν. Τσέκαρε να δεις αν λείπει τίποτα.

15. Τον δείκτη βενζίνης μην τον πολυεμπίστευεσαι, επειδή το τεποζίτο προφαβώς δεν είναι τετράγωνο, στα πρώτα 50 χλμ αν είναι φουλ γεμάτο, ο δείκτης δεν θα κάνει κιχ, μετά θα πέφτει όμως λες και έχει τρυπήσει το τεπόζιτο. Όταν φτάσει στη μέση, να ξέρεις ότι έχεις περίπου το 1/3 (πάντα αν το έχεις τιγκάρει, έτσι; δηλαδή τουλάχιστον 6 ευρώ ή 3.8 λίτρα σε σχεδόν άδειο τεπόζιτο.)

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο, αυτά τα λίγα Very Happy Το σύγκρινα με το crypton, γιατί είναι το μοναδικό 2ο μηχανάκι που έχω προσωπική εμπειρία και άποψη, όχι για κάποιον άλλο λόγο, το crypton για μένα είναι μια κατηγορία μόνο του. Εγώ το Kawasaki ΖΧ130 γούσταρα, και ίσως να έπαιρνα και το modenas X-cite (τα ίδια είναι, μαζί σχεδιάστηκαν/κατασκευάστηκαν) λόγω άτοκου διακανονισμού, φτηνών ανταλλακτικών και πολύ όμορφων σχεδίων, αλλά δυστυχώς κατέληξα στο Address μόνο και μόνο λόγω τιμής.

Γενική εικόνα: Επειδή μάλλον βλέπεις ότι το ψιλοέθαψα, θα σου πω γιατί τόσο σκληρή κριτική. Το πρώτο μου μηχανάκι ήταν ένα Κ8 600. Όταν λοιπόν πήρα το Address (επειδή η βενζίνη πήγε 1.40 πέρυσι τέτοια εποχή και κάνω minimum 70 χλμ τη μέρα, χωρίς βόλτες, μόνο δουλειά - σχολή, δηλαδή 25 ευρώ κάθε 3 μέρες -και χωρίς να βγω βόλτα!- που απλά δεν παίζει αυτό το σενάριο, και βάλε και τα service) και επειδή είχα συνηθίσει σε υψηλή ποιότητα κατασκευής από τη μαμά Suzuki, όπως και εσύ άλλωστε -είμαι σίγουρος- με το V-strom, ξενέρωσα άσχημα. Ξενέρωσα γιατί, εντάξει παπί είναι, 1700 ευρώ κάνει, αλλά κάτσε ρε φίλε, Suzuki γράφει πάνω, όχι Daelim, Jingsang, και Praktiker, σωστά; Ε και την είδα αρκετά πεσμένη την ποιότητα κατασκευής (γαμώ την Ινδία μου μέσα). Οπότε η κριτική μου είναι με γνώμονα το επίπεδο κατασκευής των γιαπωνέζικων (τα GSXR δηλαδή). Γενικά θα πω ότι είναι τίμιο, αποδεκτό, θα κάνει τη δουλειά που θες, χωρίς πολλά πολλά και φανφάρες, τόσα δίνεις τόσα παίρνεις. Δεν θα ήταν τίποτα από τα 2 αν δεν είχαν ρίξει την τιμή των 2000€ ευρώ που ζήταγαν μέχρι και το 2008, εκεί πας με κλειστά μάτια σε Kawa/Modenas.

Εύχομαι ολόψυχα να μην σου κάνει κιχ, να είναι όλα κομπλέ, να το χαρείς και να σου κάνει τη δουλειά για την οποία το πήρες, άνετα και απροβλημάτιστα. Καλά χλμ. πάντα όρθιος και πάντα κράνος, ακόμα και στο περίπτερο.
Όποια άλλη ερώτηση, εδώ είμαστε.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την morningstar στις Παρ 18 Μαρ 2011, 04:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasSC

kostasSC


Άντρας Ονομα : Κώστας
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 41
Μηχανη : Modenas X-Cite 130
Αριθμός μηνυμάτων : 37

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 03:59

Ένα ΜΕΓΑΛΟ μπράβο στον φίλο morningstar για την πολύ αναλυτική και εμπεριστατωμένη άποψη του για το συγκεκριμένο παπί μετά απο 9000 χλμ στο τιμόνι του !!!

Τέτοιες γνώμες και απόψεις χρειάζονται στο φόρουμ ώστε να βοηθήσουν και τους άλλους που δεν ξέρουν και θέλουν να μάθουν για τα παπιά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλώς σας βρήκα   καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 04:45

καλώς σας βρήκα 492726 οτι ειπε ο Κωστας. !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
 
καλώς σας βρήκα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» καλως σας βρηκα
» Καλως σας βρηκα.
» ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ
» Καλώς σας βρήκα
» Καλως σα βρηκα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Αναβάτης :: Συστηθείτε-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις