Duckriders.gr
Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!

Πήγαινε κάτω 
+2
John_C50
Strogylofanareas!!!!
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΣαβ 09 Απρ 2011, 23:14

Λοιπον φιλοι μου...... ειπαμε.. στα θεωρητικά.. ολα ειναι απλα....στην πραξη ομως.... επειδή λοιπον.. δεν μου αρεσει να κάθομαι απραγος στο pc.. και να λεω.. ΘΑ-ΘΑ-ΘΑ.. και ΑΝ-ΑΝ-ΑΝ...

ξυπνησα ενα πρωι.. και ειπα.. θα σενιαρω το παπι εμφανισιακα με το μικροτετο δυνατο κοστος.. !.. τι θελω για αρχη ?! ενα καλο βαψιμο.. εβλεπα και τον φιλο μου τον τζονυ που εβαφε εκει το δικο του και γινοταν πενατο.. ε, ζηλεψα κι'εγω.. !!!

επειδή.. λοιπον.. το βαψιμο θελει χερι.. οπως μου εχουνε ξανα πει σε αλλο ποστ.. αποφάσισα να κανω μια αρχη εκ. του ασφαλους.. ! εδω στο σπιτι .. εχουμε ενα παλιο daihatsu προπολεμικο.
μοντελο 1023 προ Χριστου.... λεω.. να ασχοληθω με το καπο. να δωκιμασω την ολη διαδικασια καπου οπου και κολος να βγει.. δεν θα τρεχει προβλημα, και οταν με το καλο.. δω οτι.. ολα κομπλε.. και το χρωμα που θελω ειναι το σωστο.. και, και , να προχωρήσω με μια σχετικη σιγουρια στο παπι.... να λοιπον.. τι εχω κανει μεχρι στιγμης.



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αυτο ειναι αποτελεσμα περιπου μιας ωρας.. τριψιματος (με το χερι φυσικα. ) με γυαλοχαρυο νουμερο

τωρα.. τι θελω εγω.. ναι μεν ξερω τα βασικα.. οτι θελει τριψιμο. με διαδοχικα νουμερα γυαλοχαρτου.... οτι θελει καποια ιδικα υλικα για τις σκουριες.. οτι θελει ασταρωμα και στοκαρισμα... και μετα καμποσα χερια στο βαψιμο. σε χωρο οπου δεν φυσαει.. φυσικα.. το παπι πρεπει να βαφτει με πιστολι.. το οποιο θα ειναι δωρεα φιλου.. και με πιεστικο αερα.. απο αυτα τα μεγαλα τα κοκκινα.. ξερετε. αλλα ποσο μεγαλο πρεπει να ειναι αυτο ??! γιατι στα συνεργεια εχει κατι που ειναι 2,5μετρα.. ! εγω εδω στο σπιτι.. φσικα δεν εχω τοσο μεγαλο.. !!

με λιγα λογια λοιπον.. θελω να πουμε.. ανλυτικα.. οσο ποιο απλα γινεται βημα προς βημα την διαδικασια που χρειάζεται για βαφει το παπι.. ! + tips + συμβουλες + τι να προσέξω.. και τα λειπα.. ! ακομα.. οι βαφες.. τυπου χαμελεων.. ή ξερω'γω περλα.. ή με μεταλα.. πως γινονται..? (καλα νταξ.. δεν περιμενω να κανω κατι τετοιο. αλλα αφου το συζηταμε.. να το μαθω και αυτο.!! και ποιος ξερει ! )

θα πουμε και περετερω για το τι χρωμα κλπ.. στην πορια..

ευχαριστω πολυ !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΣαβ 09 Απρ 2011, 23:52

Ετσι δοστου να καταλαβει!!!!!

Λοιπον αν το χρωμα ειναι οκ και δεν εχει πολλες σκουριες και χτυπηματα...τριβεις αρχικα με ντουκοχαρτο νερου αρκετα χοντρο(p600).Θα δεις κατατοπους να φαινεται το μεταλλο.
Συνεχιζεις λιγο με p800 και τελειωνεις με το πιο ψιλο...p2000
Ξεπλενεις και οταν στεγνωσει θα πρεπει να εχει γινει το χρωμα ματ(οτι εχει μεινει)

Στοκαρεις...τριβεις αρχικα με γυαλοχαρτο ξηρας και στη συνεχεια με ντουκοχαρτο μεχρι να γινει λεια η επιφανεια.Οταν τελειωσεις πλενεις με απορρυπαντικο πιατων και το αφηνεις να στεγνωσει

Μετα ριχνεις το ασταρι σου...να παει παντου...καλο κανει
Οταν στεγνωσει καλα το τριβεις με p2000 ισως και λιγο πιο χοντρο μεχρι να γινει λεια η επιφανεια αλλα καλο θα ηταν να μην φανει το μεταλλο απο κατω.Με το μαλακο λοιπων(αν και το p2000 ειναι πολυ ψιλο και δεν υπαρχει τετοια περιπτωση)

Οταν τελειωσεις απο εκει ριχνεις το χρωμα σου
Πρωτο χερι ριχνεις μια αχνα και καλυπτεις και τα κρυφα σημεια
Μετα ριχνεις δευτερο χερι...τριτο χερι οσα χρειαστει για να γυαλισει(Mε 10-15λεπτα διαλλειματα αναμεσα)
Αυτο για βαψιμο μονης(χωρις βερνικι)

Για βαψιμο διπλης(με βερνικι) ριχνεις το βερνικι σου αφου εχει στεγνωσει καλα το χρωμα και αφου εχεις σκουπισει την επιφανεια σε καθαρο πανι για να φυγουν οι αχνες και οι σκονες.
Οι πιο τολμηροι τριβουν παλι το χρωμα με p2000...δεν θα το συνιστουσα

Τωρα οι διευκρινησεις:

Πιστολι και κομπρεσερι δεν χρειαζεται απαραιτητα...
Μην σου πω οτι ειναι καλυτερα με σπρει γιατι το ελεγχεις καλυτερα και ειναι πιο δυσκολο να σου τρεξει το χρωμα
Με πιστολι δεν εχω δοκιμασει...παντα με σπρει βαφω...Η ποιοτητα του αποτελεσματος...η γνωστη

Το ντουκοχαρτο δουλευεται συνηθως βρεγμενο.
βρεχεις την επιφανεια και το ντουκοχαρτο και τριβεις
Εσυ φανταζομαι οτι ετριψες με γυαλοχαρτο ξηρας...δεν κανει αυτο

Χρωμα παιρνεις κατα κανονα απο χρωματοπωλειο φτιαχτο και οχι waterbased οικολογικο η ετοιματζιδικο(cosmos lac κλπ)...παιρνεις το καλο το αυτοκινητοχρωμα (ακριλικο το λενε νομιζω)

Ασταρι motip η duplicolour εποξικο η καλυπτικο(πιο χοντρο)

βερνικι με καταλητη επισης φτιαχτο απο χρωματοπωλειο και οχι ετοιματζιδικο
Παιρνεις αρκετο...να γυαλισει καλα

Βερνικι ριχνουν συνηθως στα μεταλλικα χρωματα για να δειξει το μεταλλο.
Στα απλα χρωματα καλυτερα να γινεται μονης η βαφη

Σημειωση:Αν εισαι τελειομανης και περιεργος...το περνας ενα διαβρωτικο και το αφηνεις μεταλλο σκετο.

Αυτα τα λιγα...
Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την John_C50 στις Κυρ 10 Απρ 2011, 00:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 00:00

Εμ....ο τελειομανης που λεγαμε...Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! 220756 ΄

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/img]

Θελεις να σου πω και με τις σκουριες τι παιζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 02:42

αφου ειπε την διαδικασια το παλικαρι..να σου πω εγω..τι θα εκανα..δεν θα καθομουνα και θα ετριβα παρε αυτο το διαβρωτικο και καντο...
εππισης το παπι που θα βαφτει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:03

Δεν ειναι και τοσο απλο...θελει πολλα χερια διαβρωτικο και υπομονη.
Σε καποια σημεια δεν ξεκολλαει ευκολα το χρωμα και θελει ξυσιμο με μαχαιρακι

Του Ηλια ειναι διπλης βαμμενο το μηχανακι και εχει βερνικι...δεν ξερω ποσο αποτελεσματικο θα ειναι πανω σε βερνικι το διαβρωτικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:32

τι κωδικο χρωμα εχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:34

Το ειχα ψαξει πολυ αλλα δεν εμαθα ποτε...
Με δειγμα το εβγαλα το χρωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:38

μισο νομιζω το εχω το δικο σου..
του ηλια ρωταγα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:40

COLOR : PB-52
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:43

Eιναι και το PB-109.
Τελικα το PB-52 ηταν οντως το λεει και ο κωδικος απο τα αυτοκολλητα.
Κατω απο τη σελα τον λεει κανονικα...στου Ηλια παιζει να υπαρχει ακομα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 03:47

B-116M θα ειναι η κατι παρομοιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 07:38

John_C50 έγραψε:
Ετσι δοστου να καταλαβει!!!!!

Λοιπον αν το χρωμα ειναι οκ και δεν εχει πολλες σκουριες και χτυπηματα...τριβεις αρχικα με ντουκοχαρτο νερου αρκετα χοντρο(p600).Θα δεις κατατοπους να φαινεται το μεταλλο.
Συνεχιζεις λιγο με p800 και τελειωνεις με το πιο ψιλο...p2000
Ξεπλενεις και οταν στεγνωσει θα πρεπει να εχει γινει το χρωμα ματ(οτι εχει μεινει)

Στοκαρεις...τριβεις αρχικα με γυαλοχαρτο ξηρας και στη συνεχεια με ντουκοχαρτο μεχρι να γινει λεια η επιφανεια.Οταν τελειωσεις πλενεις με απορρυπαντικο πιατων και το αφηνεις να στεγνωσει

Μετα ριχνεις το ασταρι σου...να παει παντου...καλο κανει
Οταν στεγνωσει καλα το τριβεις με p2000 ισως και λιγο πιο χοντρο μεχρι να γινει λεια η επιφανεια αλλα καλο θα ηταν να μην φανει το μεταλλο απο κατω.Με το μαλακο λοιπων(αν και το p2000 ειναι πολυ ψιλο και δεν υπαρχει τετοια περιπτωση)


Οταν τελειωσεις απο εκει ριχνεις το χρωμα σου
Πρωτο χερι ριχνεις μια αχνα και καλυπτεις και τα κρυφα σημεια
Μετα ριχνεις δευτερο χερι...τριτο χερι οσα χρειαστει για να γυαλισει(Mε 10-15λεπτα διαλλειματα αναμεσα)
Αυτο για βαψιμο μονης(χωρις βερνικι)

Για βαψιμο διπλης(με βερνικι) ριχνεις το βερνικι σου αφου εχει στεγνωσει καλα το χρωμα και αφου εχεις σκουπισει την επιφανεια σε καθαρο πανι για να φυγουν οι αχνες και οι σκονες.
Οι πιο τολμηροι τριβουν παλι το χρωμα με p2000...δεν θα το συνιστουσα

Τωρα οι διευκρινησεις:

Πιστολι και κομπρεσερι δεν χρειαζεται απαραιτητα...
Μην σου πω οτι ειναι καλυτερα με σπρει γιατι το ελεγχεις καλυτερα και ειναι πιο δυσκολο να σου τρεξει το χρωμα
Με πιστολι δεν εχω δοκιμασει...παντα με σπρει βαφω...Η ποιοτητα του αποτελεσματος...η γνωστη

Το ντουκοχαρτο δουλευεται συνηθως βρεγμενο.
βρεχεις την επιφανεια και το ντουκοχαρτο και τριβεις
Εσυ φανταζομαι οτι ετριψες με γυαλοχαρτο ξηρας...δεν κανει αυτο

Χρωμα παιρνεις κατα κανονα απο χρωματοπωλειο φτιαχτο και οχι waterbased οικολογικο η ετοιματζιδικο(cosmos lac κλπ)...παιρνεις το καλο το αυτοκινητοχρωμα (ακριλικο το λενε νομιζω)

Ασταρι motip η duplicolour εποξικο η καλυπτικο(πιο χοντρο)

βερνικι με καταλητη επισης φτιαχτο απο χρωματοπωλειο και οχι ετοιματζιδικο
Παιρνεις αρκετο...να γυαλισει καλα

Βερνικι ριχνουν συνηθως στα μεταλλικα χρωματα για να δειξει το μεταλλο.
Στα απλα χρωματα καλυτερα να γινεται μονης η βαφη

Σημειωση:Αν εισαι τελειομανης και περιεργος...το περνας ενα διαβρωτικο και το αφηνεις μεταλλο σκετο.

Αυτα τα λιγα...
Very Happy


Γιαννη.. σοφός και διαφωτιστικός ως συνήθως... σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε... λοιπον.. οι απορίες μου.... (αντιστοιχα με τα κοκκινα.. )

πως στοκαρεις ???!!!! χεχεχεχεχε οπως στους τοίχους με σπατουλα ??! χεχεχε ακομα.. οτα λες <<τριβεις αρχικα με γυαλοχαρτο ξηρας και στη συνεχεια με ντουκοχαρτο μεχρι να γινει λεια η επιφανεια>> τι τριβω το στοκαρισμα ??! το παπι πρεπει να στοκαριστει ολοκληρο ??!!

να γινει ετσι. ??

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και ξανα... το ασταρι πως το ριχνω ??! και παλι !! το ασταρι τριβω ??!
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

ποια ειναι τα κρυφα σημεια.. ??

και μια απο της μεγαλες μου αποριες.. τι διαλο ειναι αυτο το σπρει που λες??? δηλαδη.. αν εγω θελω ενα χρωμα φτιαχτο.. ξερω'γω μπλε με μεταλα.. πως γινεται να ειναι σε σπρεει ?? σπρεει σαν αυτα που γραφουμε τα <<μπατσοι γουρουνια δολοφόνοι>> ??? χαχαχα και τι ? σου δινει 20 φιαλες σπρεει ??? ή μια και την ξαναγεμιζεις ?? αυτες δεν εχουν καποια αερια.. που κανει το υγρο.. ετσι σαν αεριο ???!

σωστα φανταστηκες !

εποξικο ή καλυπτικο ?? ποιο ειναι καλυτερο και για τι δουλεια ενδεικνυτε το καθενα ???!!

εεεεχμμμμ το δικο μου χρωμα.. ειναι σε πολυ καλη κατασταση... χωρις πολλες σκουριες και χτυπηματα.. α! και εσυ τι λες.? να το κανω και με διαβρωτικο ??!!!

και κατι τελευτεο.. για τα πλαστικα τι ισχύει ??!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

τωρα για τον κωδικο του παπιου μου.. ναι εχει οντως ενα αυτοκολητακι.. κατω απο την σελα.. θα το κοιταξω αύριο..

γλαρε.. τι ενοεις που θα βαφτει ??! εγω θα το βαψω.. τωρα σε τι χωρο ?? ακομα δεν ξερω.. πρεπει να βρω καπου κλειστα.. χωρις υγρασια.. μακρι απο σκονες.... γιατι ??1




παιδια.. και παλι χιλια ευχαριστω.. !
cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 07:51

τι γιατι μωρε.. φοβομουνα μην πηγενες και μου το εβαφες εξω στο κήπο..xD
Tι χρωμα θα το βαψεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 07:54

Γλάρος έγραψε:
τι γιατι μωρε.. φοβομουνα μην πηγενες και μου το εβαφες εξω στο κήπο..xD

αχαχαχαχαχα ικανό με εχεις εεε?? αχαχαχα οχι ρε.. νταξ.. εχω μια μυρωδια.. !



Γλάρος έγραψε:
Tι χρωμα θα το βαψεις?

θελω να το βαψω.. το μοβ.. του fx.. του μανισιου.. καταλαβες?? το fx.. εβγενε και σε μοβ απο το εργοστασιο..
αυτο το χρωμα με μεταλα και βερνικι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:02

βασικα και να μην μου το ελεγες..θα σου ελεγα εγω να το κανεις μωβ.. χαχα τωρα δεν ξερω πως ακρυβως ειναι στο fx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:05

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:12

Αχιλλεα.. χωσε κι'αλλες ποιο μεγαλες.. και ποιο καθαρες να γουσταρουμε ρε χακερ !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:16

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:17

σιγουρος οτι ειναι το μανισιο και οχι κανενα φτιαχτό ??! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:18

Strogylofanareas!!!! έγραψε:
σιγουρος οτι ειναι το μανισιο και οχι κανενα φτιαχτό ??! Razz

πως θες να ξερω ρε μαλακα?κουμπαρος μου ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:20

χωσε την αγγελια να τον παρωτ τηλ! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:21

πανω αριστερα στην εικονα λεει ρε βλαχο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:27

oooooooooooooo ναι.. ειμαι καραβλαχος!!! παιδες πολυ μα παρα πολυ γουσταρω !!! ετσι ειναι το μανισιο !!!!! ποοοοοοοοοοο χρωματαρα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:31

Μην μου πεις οτι πηρες τηλ μονο για το χρωμα?αχαα Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! 510346
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!   Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !! Icon_minitimeΚυρ 10 Απρ 2011, 08:33

φυσικα.. γιατι να κολωσω !! και μαλιστα μου ειπε πως ειναι το μανισιο.. τα fx λεει βγαίνουν σε ασημί, πρασινο, και αυτο το μοβ... !!



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


φοβερο χρωμα ρεεε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
 
Βάψιμο.. ! αναλυτικά η διαδικασία... !!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» βαψιμο σε παπακι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Βελτιώσεις :: Αισθητικές-Οπτικές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις