Duckriders.gr
Δέσιμο 51mm C50 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Δέσιμο 51mm C50 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δέσιμο 51mm C50

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
konpatra

konpatra


Άντρας Ονομα : Κώστας
Μηχανη : C50
Αριθμός μηνυμάτων : 6

Δέσιμο 51mm C50 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δέσιμο 51mm C50   Δέσιμο 51mm C50 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012, 05:44

Καλησπέρα, όπως γράφω και στην ενότητα που παρουσιάζω το μοτό μου, έχω στην άκρη ένα μοτερ c50 72αρι με κουρεμένο σασμάν.Είχα πάρει παλιότερα και ένα κυλινδρο 51mm Ρικ και ενα πιστόνι 51mm Ναριτα και σκέφτομαι μόλις βρω σασμαν να τα βάλω πάνω στο c50 και να το ξαναβάλω πάνω στο στρογκυλοφάναρο και να αφήσω για λίγο καιρό τον "κινέζο" (Lifan 110cc) εκτός...
Το μοτέρ φοράει μπιέλα απο 6v και το πιστόνι είναι επίσης 6v φουλ μπομπέ.
Επίσης είναι με κεφαλή 6v 72αρα.
Γι αυτά τα πράγματα τι εκκεντροφόρο προτείνεται;και τι καρμπυρατερ;
Όλα αυτά τα χρόνια με CM200 (ιμιτασιον) δούλευε και το 72 και το 110.
Αλλά έχω στην άκρη 2-3 keihin apo CB50 και απο SS αν θυμάμαι καλά! που θέλουν λίγα μαζέματα και ένα Mikuni απο town Mate!Τι νούμερο καρμπ προτείνεται;

Μου χουν πει για εκκεντροφόρο Vertex πως πήγαιναν πολύ καλά με τη συγκεκριμένη κεφαλή!Αλλά πως πλέον δεν βρίσκεις πθνα!Κάποιος αντίστοιχος του vertex?Και όχι κάτι σε τακεκάβα.. Δεν παίζουν τόσα λεφτά.. Smile
Επίσης η κεφαλή τι άλλο χρειάζεται σχετικά με βαλβίδες-ελατήρια βαλβιδών;Και αν χρειάζεται να ανοιχτεί χώρος καύσεως ή οτιδήποτε τέτοιο;


δεκτές όλες οι απόψεις!Για βέλτιστες επιδόσεις και για όσο το δυνατόν πιο οικονομικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
innovakias_on_F1ZR
Baby ducker
Baby ducker
innovakias_on_F1ZR


Άντρας Τόπος : Ινδονησια
Ηλικία : 64
Μηχανη : F1zrR+ Innova + crytpon X
Αριθμός μηνυμάτων : 126

Δέσιμο 51mm C50 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δέσιμο 51mm C50   Δέσιμο 51mm C50 Icon_minitimeΤετ 18 Ιουλ 2012, 17:37

Γεια σας

Απο κεφαλα εισαι μπομπα το ιδιο και το cm200
Τωρα εκκεντροφορο σιγουρα θα βρεις κατι αντιστοιχο του βερτεξ
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι θες φουλ πομπε πιστονι για να τσουλησει ο υποτιθεμενος βερτεξ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δέσιμο 51mm C50
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Βελτιώσεις :: Μηχανικές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις