Duckriders.gr
Daytona Sprinter - Βελτιωση Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Daytona Sprinter - Βελτιωση Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Daytona Sprinter - Βελτιωση

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Daytonas97

Daytonas97


Άντρας Μηχανη : Sprinter 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1

Daytona Sprinter - Βελτιωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Daytona Sprinter - Βελτιωση   Daytona Sprinter - Βελτιωση Icon_minitimeΤετ 14 Ιαν 2015, 08:10

Καλησπερες σε ολους τους παποβιους Smile . Νεος στο φορουμ .Εχω ενα παπακι εδω και ενα χρονο και κατι το Daytona Sprinter 50 αναβαθμισμενο σε "80αρι" με το κλασικο εργοστασιακο κιτακι.Ειμαι 17 ετων Smile . Δεν ειμαι ευχαριστημενος με την αποδωση της παπιας μου καθως αλλα περιμενα και σε αλλα κατεληξα..Περιμενα παραπανω νευρο και σιγουρα παραπανω τελικη απο τα 70 χλμ με φουλ ευνοικο ανεμο σε τερμα ευθεια.Εχω αποφασισει λοιπον να το βελτιωσω καθως δε σκοπευω να το πουλησω απο του χρονου μιας και θα "κληρονομησω" το αυτοκινητο του πατερα μου αλλα αντιθετως θα το κρατησω για τη βολτα μας τη καγκουρια μας και καναν μεσημεριανο καφε ( Λεφτα να χουμε παντα Rolling Eyes Rolling Eyes  ) . Εχω σκεφτει λοιπον ορισμενες επιλογες , η καθε μια με τα θετικα και τα αρνητικα της . Ενα κοινο θετικο σε ολα ειναι το περισσοτερο νευρο και τελικες Cool
Επιλογη no1 : Κλασικη μετατροπη που εχουν κανει αρκετα ατομα στα 51mm . Με κυλινδροπιστονα 51mm ,κεφαλη αστρισια , καρμπιλατερ 22mm( +-2 ) Γραναζακια μαλλον 14-36 και η κλασικη καγκουρο σεμπρινγκ Daytona Sprinter - Βελτιωση 220756 Daytona Sprinter - Βελτιωση 220756  .. Με προβληματιζει το θεμα της στροφαλομπιελας , αν θα χρειαστει αλλαγη ή οχι..Εχω δει πως πολλοι δεν την αλλαζουν αλλα ΑΜΑ ειμαι ο γκαντεμης; Δεν εχω και πολυ χρονο να ασχολουμαι με αυτα καθως δινω πανελληνιες φετος Daytona Sprinter - Βελτιωση 705583  . Αρνητικα :Αξιοπιστια(;;;; ) , Καταναλωση..Εκτιμωμενο κοστος ( Με γνωριμιες κτλπ ) : 200+κατι €.
Επιλογη no2 : Αλλαγη μοτερ με lifan 110 αμιζο. Αρνητικα : Η αστυνομια εδω ειναι γενικα χαλαρη αλλα σε περιπτωση ατυχηματος τον ηπιαμε, Αξιοπιστια 50-50. Εκτιμωμενο κοστος : 200€
Επιλογη no3 : Αλλαγη μοτερ με Daytona 125 . Αρνητικα : Παλι το θεμα ατυχηματος.. Μεγαλο κοστος. Εκτιμωμενο κοστος : 340€
Επιλογη no4 : Πωληση παπιου - αγορα με τα χρηματα που το πουλησα , αντε και λιγο λιγοτερο μεταχειρισμενου Crypton R - Innova
Αρνητικα : Πρεπει να βρω να το πουλησω και δεν εχω χρονο να ψαχνω..Εκτιμωμενο κοστος : Αγνωστο Rolling Eyes
Ακουω γνωμες ....Δεκτες ολες οι αποψεις. Ευχαριστω για το χρονο σας εκ των προτερων και συγνωμη για τη "μινι εκθεση" Shocked Shocked
Peace Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Daytona Sprinter - Βελτιωση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» daytona sprinter 125
» daytona sprinter 50 σε 125!
» Daytona Sprinter
» βελτιωση κινητήρα
» Honda C50 Βελτίωση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Βελτιώσεις :: Μηχανικές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις