Duckriders.gr
για ρεκτιφιέ αθηνα Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
για ρεκτιφιέ αθηνα Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 για ρεκτιφιέ αθηνα

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

για ρεκτιφιέ αθηνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: για ρεκτιφιέ αθηνα   για ρεκτιφιέ αθηνα Icon_minitimeΠαρ 17 Δεκ 2010, 09:58

παιδεια θελω να τορνευσω τον κυλινδρο απο ενα παλιο σκοοτερ γιατι την επεφτε στο πιστονι και το πιστονι δεν ηθελε και τον γεμισε γδαρσιματα.. xD
ειναι 50αρη..ξερετε που εχει κανενα μαγαζι? στο ρεκτιφιε εππισης θα μου δωσουν και πιστονι μαζι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Duckrider
Admin
Admin
Duckrider


Άντρας Ονομα : Δημητρης
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 685

για ρεκτιφιέ αθηνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: για ρεκτιφιέ αθηνα   για ρεκτιφιέ αθηνα Icon_minitimeΠαρ 17 Δεκ 2010, 11:49

Εναν ρεκτιφιέ που ξέρω εγω είναι ο θανάσης.
Αυτός έχει μαγαζι πάνω στην Γρ. Λαμπράκη στην κατάβασει,κόντα στην πέτρου ραλλη στην Νικαια.Το μαγαζί του είναι δίπλα απο την γέφυρα τις Πέτρου ράλλη αν την ξέρεις.Αυτός απ οτι ξέρω έχει και πιστονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://duckriders.forumgreek.com
innovakias_on_F1ZR
Baby ducker
Baby ducker
innovakias_on_F1ZR


Άντρας Τόπος : Ινδονησια
Ηλικία : 64
Μηχανη : F1zrR+ Innova + crytpon X
Αριθμός μηνυμάτων : 126

για ρεκτιφιέ αθηνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: για ρεκτιφιέ αθηνα   για ρεκτιφιέ αθηνα Icon_minitimeΤετ 07 Μαρ 2012, 08:11

Γεια σας

Αυτος ειναι ο AaSa ο λεγομενος εδω και χρονια , τωρα το μαγαζι στην πετρου ραλλη το κουμανταρει ο Αποστολης
Ο θανασης εχει ανοιξει εδω και καιρο στη νεα φιλαδελφεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΝικόλαςXL
Baby ducker
Baby ducker
ΝικόλαςXL


Αριθμός μηνυμάτων : 179

για ρεκτιφιέ αθηνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: για ρεκτιφιέ αθηνα   για ρεκτιφιέ αθηνα Icon_minitimeΤρι 19 Ιουλ 2016, 05:45

Ρεκτιφιέ λοιπόν. Εγώ πάω στον Πέτρου Ηλιουπόλεως 18, Υμηττός, πίσω κάπου από τη Γυμναστική Ακαδημία. Είναι ένα υπόγειο κ απέξω φαίνεται σα γκαράζ. Σε περίπτωση που πας και δεν το βρίσκεις.
Θα σου βρεί και έμβολο και θα σου πεί αν χρειαζεται κάτι ο κύλινδρος.
Μη σε παρασύρει και σου πεί άστον για ρεκτιφιέ. Πές του να τον μετρήσει και να σου πεί αν έχει θέμα μετά βλέπουμε.

Πέτρου Γεώργιος Χ.
Ηλιουπόλεως 18, Υμηττός, 17237, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο:2109718230





Δοκιμασμένος και χρόνια στο κουρμπέτι, ο Δράκος, Τροφωνίου 16, Αθήνα - Πλατεία Αττικής. Δεν έχω πολλά πάρε δώσε εκεί, αλλά αξίζει το κόπο.


DRAKOS - ΔΡΑΚΟΣ Β ΚΑΙ Γ ΟΕ
Τροφωνίου 16, Αθήνα - Πλατεία Αττικής, 10440, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο:2108226211




Ανδρικόπουλος κοντά στη Σπ. Πάτση. Δεν έχω κάνει δουλειά μαζί του, αλλά έχει όρεξη και είναι πρόθυμος να σε εξυπηρετήσει. Καστοριάς 33, Αθήνα



Ανδρικόπουλος Άγγελος Α.
Καστοριάς 33, Αθήνα - Βοτανικός, 10447, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο:2103460062



Πέτρου (Ηλιούπολη): Εκεί πήγα πρώτη φορά τα κύλινδρα από το δίχρονο. Κατάλαβε πριν του πώ για ποιό μηχανάκι είναι μου εξήγησε γιατί θέλουν ρεκτιφιέ και μου είπε ότι θα το φτιάξει για να το χαρώ. Μετά από λίγο καιρό πήγα δύο στρόφαλα με μπιέλες από το δίχρονο πάλι και μου τα έκανε κομμάτια για να φτιάξει μία καλή.
Το δεύτερο στρόφαλο που τον έδεσε δεν μου το χρέωσε. Πήγα ξανά όμως, για τα δίχρονο όταν ήταν να αλλάξω προληπτικά τα ελατήρια και ο μικρός που ήταν εκεί μου είπε άστα για ρεκτιφιέ πριν καν τα μετρήσει. Τον έβαλα και τα μέτρησε με το ζόρι για να καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν ήθελαν τελικά ρεκτιφιέ αλλά ένα γυάλισμα στα μέτρα από τα καινούργια έμβολα, με πείραξε λίγο η εμμονή να κάνω ρεκτιφιέ ενώ δεν χρειαζόταν.... Αυτό όμως μάλλον ήταν η μαλακία του πιτσιρικά και όχι του μαγαζάτορα.

Επίσης μου έχει περάσει σχεδόν σε όλα τα κύλινδρα καινούργια σπειρώματα στα μπουζόνια. Επειδή τα πήγαινα ένα ένα κάθε φορά που χαλούσαν μετά τη δεύτερη επίσκεψη σταμάτησε να μου παίρνει χρήματα για σπειρώματα. Πολύ καλή κίνηση θα έλεγα. Του έχω στείλει και πολύ κόσμο και έφυγαν όλοι ικανοποιημένοι. Να σου πώ μόνο ότι πιθανότατα να είναι λίγο πιο ακριβός από τους άλλους +5~10 ευρώ. Αλλά για μένα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω, ειδικά από τη στιγμή που δεν στέλνει εσένα να μαζέψεις τα ανταλλακτικά όπως κάνουν οι άλλοι.

Ανδρικόπουλος: Πήγαμε το στρόφαλο του ζούνταπ για καινούργια μπιέλα. Επειδή δεν είχε του την αφήσαμε όπως ζήτησε ο ίδιος για να βρεί ανταλλακτικά.
Δεν τα κατάφερε όμως και μας ειδοποίησε άμεσα την μεθεπόμενη μέρα, ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και μπορούμε να πάμε να το πάρουμε.
Οπότε δεν ξέρω να σου πώ τι δουλεία κάνει. Με κέρδισε όμως η προθυμία του, γιατί είχαμε πέσει σε περίοδο που τα περισσότερα ρεκτιφιέ ήταν κλειστά για διακοπές και όσοι ήταν ανοιχτοί δεν είχαν σκοπό να ασχοληθούν ή περίμεναν να τους πάμε και τα ανταλακτικά στο χέρι.

Δράκος: Πήγαμε το στρόφαλο μετά τον Ανδρικόπουλο και ενώ είχαμε βρει οι ίδιοι το ανταλλακτικό. Αυτός το πέρασε και το πήραμε.
Το ζούνταπ χαίρει άκρας υγείας από τότε.
Πολλοί πάνε κύλινδρα εκεί για ρεκτιφιέ και μπιέλες για πρεσσάρισμα. Εγώ δεν έχω πάει κάτι για να σου πω περισσότερα. Στο δε δράκο, είναι ένας παππούς που έπιασε το στρόφαλο στο χέρι και με δύο χτυπήματα σε συγκεκριμένα σημεία κατάλαβε χωρίς να του πούμε τίποτα το πρόβλημα που είχε... Απλά άπαιχτος.
Από πάνω από το ρεκτιφιέ έχει έναν όροφο που μπορείς να αγοράσεις κιτ φλάτζες για το μοτέρ και να το δέσεις μετά.

Πέτρου και Δράκος είναι τοπ στην Αθήνα, και τους στέλνουν κύλινδρα και στρόφαλα από όλη την Ελλάδα. Εγώ έχω δουλέψει πολύ με τον Πέτρου και θα έστελνα εκεί, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ο Δράκος δεν θα κάνει εξίσου καλή δουλειά.
Ούτε βέβαια ότι δεν υπάρχουν άλλα ρεκτιφιέ για να πας, με παπάκια ασχολούνται σχεδόν όλα τα ρεκτιφιέ στην Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
για ρεκτιφιέ αθηνα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» συνεργειο για MODENAS αθηνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Συνεργεία-Πωλητές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Forumgreek.com | Bikes | Associations (Motos) | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις