Duckriders.gr
περιεργος θορυβος στο μοτερ Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
περιεργος θορυβος στο μοτερ Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 περιεργος θορυβος στο μοτερ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
astrakias




Αριθμός μηνυμάτων : 5

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 04:15

χαιρετω την παρεα,εχω ενα astrea 51 χιλιοστα και εδω και 3 μηνες περιπου μου κανει εναν δυνατο θορυβο αλλα τον κανει μονο οταν ζεσταθει .Δηλαδη αν παω και το βαλω μπρος χωρις να το χω χρησιμοποιησει δεν ακουγεται τιποτα περιεργο μολις του κανω καμια 20-30ρια χιλιομετρα ακουγεται ο θορυβος στο ρελαντι.ο θορυβος που ακουγεται ειναι ενα τακ τακ τακ και ειναι δυνατο.Ποια η γνωμη σας?ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
astrakias




Αριθμός μηνυμάτων : 5

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 04:19

να συμπληρωσω επισης οτι αυτος ο θορυβος μπορει να αρχισει να βαραει πχ αφοτου εχω κανει 20-30 χιλιομετρα και μετα απο 5 λεπτα να σταματησει..εν το μεταξυ πριν λιγο που του αλλαξα λαδια βρηκα ρινισματα στα παλια λαδια τα οποια τα ειχα μεσα κανα μηνα περιπου και αρχιζει και με ανησυχει...Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 04:37

ρινισματα????? τα πηρες στην μασχαλη ολλα.. μηπως το λαδι δεν ειναι καλο που του βαζεις?
για τον θορυβο δεν ξερω μπορει να ειναι μπιελα βαλβιδες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
astrakias




Αριθμός μηνυμάτων : 5

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 05:16

ισως να φτεει και το λαδι γιατι το μηχανακι το χρησιμοποιω καθε μερα και κανω γυρω στα 50 χιλιομετρα σχεδον και σε ενα μηνα ειχε κατεβει το λαδακι και συμπληρωσα απο διαφορετικη μαρκα και σημερα το αλλαξα με καινουργιο,ο θορυβος ρε φιλε αμα ηταν μπιελα δεν θα ακουγοταν ολη την ωρα?βαλβιδες ειχα παει για ρυθμισμα σε μηχανικο πριν 3 μηνες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 08:09

Καδενακι και γραναζι εκκεντροφορου και τα σχετικα ραουλα τα κοιταξες?
Βρηκες ρινισματα η μεταλλικα κομματια?
Το σασμαν δουλευει καλα η ακουγεται τιποτα?
Ετσι περιπου εκανε ενα lifan 110 που εχω και ειχαν σπασει τα ρουλεμαν του στροφαλου....οταν αδειασα τα λαδια πηρα στο χερι τις σφαιροθηκες και ετσι καταλαβα τι εχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
astrakias




Αριθμός μηνυμάτων : 5

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΚυρ 05 Ιουν 2011, 11:02

το σασμαν δουλευει σωστοτατα,τωρα για τα αλλα δεν ξερω,μικρα ρινισματα μεταλλου βρηκα στο λαδακι σαν μικρες τριχουλες ηταν,παντως για καδενακι μου εχουν πει οτι δεν ειναι γιατι βαραει δυνατα χοντρος/βαρυς θορυβος ο οποιος αρχιζει οταν κανω καποια χιλιομετρα και αν δεν εχω κανει πολλα μπορει να βαρεσει μισο λεπτο και μετα να σταματησει,θα βαλω και ενα βιντεο που το ηχογραφισα να μου πειτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
astrakias




Αριθμός μηνυμάτων : 5

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΔευ 06 Ιουν 2011, 02:43

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

αν παρατηρησετε[επειδη ειναι μικρο το βιντεο]στο τελος σταματαει ο θορυβος και εκει το σταματαω το βιντεο.πειτε μου τη γνωμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

περιεργος θορυβος στο μοτερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: περιεργος θορυβος στο μοτερ   περιεργος θορυβος στο μοτερ Icon_minitimeΔευ 06 Ιουν 2011, 05:25

Κοιτα μην εχει λασκαρει το βολαν και βρισκει στο καπακι
Κοιτα και μην βρισκουν τα πηνια στη μεσα μερια του βολαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
περιεργος θορυβος στο μοτερ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μοτερ XL 185
» Μοτερ kenbo 125cc
» υγρο καθαριστικο για το εσωτερικο του μοτερ!!!
» ΜΟΤΕΡ ASTREA ΣΕ C72 6V
» honda astrea μοτερ πως φαινεται οτι ειναι γνησιο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Τεχνικά θέματα-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις