Duckriders.gr
Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
karatekagr




Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!   Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Icon_minitimeΔευ 05 Σεπ 2011, 22:10

Καλημέρα παίδες! Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! 705583 Χθές μου προέκυψε ένα τεχνικό πρόβλημα με τον πάπιο μου... Είναι ενα c50 72cc...

Μου πέταξε την αλυσίδα και μάγκωσε στο ψαλίδι πίσω... Ακούστηκε ένα "γκαπ¨ και έσβησε η μηχανλη απότομα... Απο τότε μόνο μια φορά πήρε μπροστά αλλά δεν άκουγε το γκάζι... Μετά απο τότε δεν ξαναπήρε μπρόστά... Έλεγξα το μπουζί και δεν δίνει ρεύμα καθόλου. Το άλλαξα κιόλας αλλά τίποτα. Να σημειώσω όμως πως όταν πατάω την μανιαβέλα ανάβουν τα φώτα και τα λαμπάκια, άρα ρεύμα παράγει.

Τι μπορεί να συμβαίνει ρε παιδιά ;

Ευχαριστώ Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! 705583
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sxizakan




Άντρας Μηχανη : c50
Αριθμός μηνυμάτων : 9

Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!   Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Icon_minitimeΔευ 05 Σεπ 2011, 22:16

Σ εχει σπασει το ματι στο βολαν 100000%.το εχω παθει και εγω.χρειαζεσαι καινουργια πινιοπλακα... Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karatekagr




Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!   Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Icon_minitimeΤρι 06 Σεπ 2011, 01:20

Και πόσο πάει το μαλλί για την πινιόπλακα φίλε μου ; Μόνο για αγορά μιλάω..

Το οτι παράγει ρεύμα δεν έχει σχέση ε ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!   Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Icon_minitimeΤρι 06 Σεπ 2011, 01:52

Οπως ειπε και ο απο πανω το ματι ειναι...εσπασε απο την αλησιδα οταν πεταχτηκε.

Βγαλε το καπακι του βολαν και δες αν εχει σπασει το ματι,η βαση του η και τα 2.

Αν δεν εχει σπασει η βαση δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολη την πηνιοπλακα και τα πηνια.
Παιρνεις ενα ματι με 5 ευρω το πολυ και πας σε εναν ηλεκτρολογο και στο περναει αν δεν ξερεις.

Αλλιως...20 ευρω εχει πηνιοπλακα με πηνια και ματι κομπλε...σε ιμιτασιον παντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karatekagr




Αριθμός μηνυμάτων : 4

Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!   Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ! Icon_minitimeΤρι 06 Σεπ 2011, 03:43

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παίδες! Μικρή η ζημιά αρα Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πέταξε την αλυσίδα και... καπούτ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Λιπαντικό για την αλυσίδα και γρανάζι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Τεχνικά θέματα-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις