Duckriders.gr
Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κεφαλή 6V 72αρα...

Πήγαινε κάτω 
+11
innovakias_on_F1ZR
zozefina
Duckrider
Astrea53
σαλιγκάρι
sinuos
Κινέζος
nikosm1993
Γλάρος
John_C50
Strogylofanareas!!!!
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 04:49

ελα ρε!λεγε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 05:29

Λοιπον... την πειρα την κεφαλη.. κανονικα 70 ευρω.. αλλα χωρις εκεντροφορο γιατι λεει ηταν μεγαλος για τα δικα μου κυβικα και δεν κανει.. (νταξ παει στο διαλο.. ) η κεφαλη ειναι αρκετα ταλεπωριμενη.. και θελει οποσδηποτε πλανισμα γιατι θα μου σκανε οι φλατζες.. αλλα οι βαλβιδες και τα κοκορακια.. φενονται. ειναι αριστα... κανονικα φουλ νικελωμενη... να και οι φωτογραφιες

να πω οτι τα κομματια που ειναι οξω ειναι τα εξτρα που με εδωκε

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]





τωρα... ΟΥΦ ! τι κανουμε δεν εχω εκεντροφορο !! χοχοχοχο τηλεφωνο στο φιλαρακι μου τον Χαρη και μεσα σε 3 λεπτα ειχα εκεντροφορο ! παιρνω τον εκεντροφωρο και παω στον μαστορα.. του λεω μονταρε και ρυθμισε.. (εμεις μονοι μας δεν ειχαμε χρονο ) παιδια.. και τι δεν μου ειπε.. με επιασε θληψη...

που την βρικα αυτη, και ειναι νικελ θα αναβει.. και θελει πλανισμα.. και θελει πομπε και δεν θα πηγενει βημα χωρις πομπε -εγω σου λεω μην το πηραζεις θα πηγενει ποιο αργα απο'τι τωρα.. -και η κεφαλη εχει φαει λιγο ταλεπωρια.. και αυτο ηταν παλια μοδα.. και τωρα τσιμπα μια CDI με 100 ευρω να κανεις δουλεια σου.. και αυτη ειναι για 100 κυβικα παπι.. καθε παπι εχει και την δικια του.. και εχει 5 νουμερα πιστονια.

σκασε του λεω γιατι θα την πεταξω και απλα μονταρε τη ! οκ?. οκ !

παρτη μου λεει .. της ριχνω μια ματια.. ευτηχως μου'κοψε και του λεω θελω γραναζη για τον εκεντροφορο δεν κανει αυτο που εχω ειδι απανω.. ειναι ρουλεμαν και εχει μονο 2 βιδες ενω το απλο εχει 3..

ζεν εκω με λεει .. τραβαω σε αλλο γνωστο τσιμπαω γραναζι κομπλε. το αλλο παιδι που την ειδε κ***λωσε που ηταν φουλ νικελ και νταξ γενικα δεν μου ειπε πολυ κακα λογια..

απλα οτι θελω πλανισμα.. (νταξ´ αυτο το ειχα δει μεχρι και εγω !) αυτα !!!!! τωρα σε αναμονη να δουμε τι θα γινει.. το καλο ειναι οτι πειρα συμβουλες-γραναζι-εκεντροφορο και δεν χαλασα μια ! ιδες για να εχεις φιλους ! γενικα ψιλοανοισιχω αυριο θα παρω φλατζες και φλατζοκολα και πρεπει να δω τη θα κανω με το πλανισμα..

παραθετω φωτογραφιες προς αξιολογηση..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


και εδω αφου βαλαμε τον εκκεντροφορο..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να και το γραναζι..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]





αυταααααααα τι λετε ??!!!!!1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 05:59

Οι βαλβιδες ειναι γνησιες
Τα κοκορακια ειναι οκ...αφαγωτα
Και η εδρα του εκκεντροφορου τζαμι
Τα πραματα που σου εδωσε για γνησια φαινονται

Ρε η δικια μου ειναι ηταν 3φορες χειροτερη και δεν την πλανισα και ειναι κομπλε
Παντος φαινεται να εχει ενα θεματακι σχετικα με αυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι απαραιτητα προβλημα...

Το μονο σωστο που ειπε ο "μηχανικος" ειναι για το νικελωμα.Ολα τα αλλα ειναι μ...

Τωρα...τον εκκεντροφορο επρεπε να τον παρεις ρε και ας μην εκανε...70 και χωρις εκκεντροφορο ειναι λιγο too much...αλλα αφου βρηκες οκ

Σε γενικες γραμμες δεν ειναι και ασχημη...μονο το νικελωμα με χαλαει
Αλλα μη μασας ρε!

Να και η δικια μου πριν την φτιαξω για να συγκρινεις...

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/img]

Αυτο το πραμα τωρα που μιλαμε δουλευει...φαντασου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 06:11

Αχαχα τωρα το επεξεργαστηκα...Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 34698

Τι ειπε ο Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 105278 "μηχανικος"...δεν κανει αυτη ειναι μεγαλη και θελει πομπε... και παρε cdi(που η cdi ειναι ακομα μεγαλυτερη!!!!) Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 105278
Που τον βρηκες αυτον ρε?
CDI σε 72αρι? θεος φυλαξει!

Την φλατζοκολλα τι να την κανεις?

Εdit:...Τωρα που την ξαναβλεπω...στην φωτογραφια που εχεις βαλει εκει κοντα στην εξαγωγη που εχει το 1 χτυπημα δεν πιανει η φλατζα...αρα δεν εχει θεμα
Και το αλλο το χτυπημα απο κατω δεν ειναι και τεραστιο για να σου σκασει τη φλατζα.
Αεροψυκτο παπακι ειναι...πως κανουν ετσι...
Γνωμη μου...και ετσι να την βαλεις δεν θα εχεις προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 06:22

λιακο ιλιοπουλος παουερ να φανταστω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 07:08

καγκουροκεφαλη..ακρυβα την πηρες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 07:32

Καγκουροκεφαλη...ναι
Τωρα για την τιμη...τουλαχιστον αν του εδινε τον εκκεντροφορο λες παει στο καλο
Αλλα 70 χωρις εκκεντροφορο ειναι πολλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 08:43

τζονυ ελπιζω να ειναι οπως τα λες.. πραγματικα.. ξενερωσα πολυ ασχημα οταν ακουσα ολα αυτα που ειπε ο ''μηχανικος''...με ανησυχει αυτο που λεει οτι θα αναβει απο το νικελωμα.. γιατι εγω το παπι το παω πολυ αγαρμπα..

τι να πω.. σε λιγες μερες θα διξει..

εχμμ ναι πιο καγκουρικη δεν γινεται... ειχε και μπλε καπακια βαλβιδων...
νταξ παιδια μη το ψαχνεται με εκλεψε ο κα**λης.. ειχαμε συμφωνισει 70 για ΚΟΜΠΛΕ κεφαλη ΓΕΜΑΤΗ πως το λενε... και αυτος ηρθε χωρις το εκεντροφορο.. νταξ του γ**μας κανονικα.. δεν πηραζει. τουλαχιστον μου εδωσε σχεδων μια δευτερη σε κομματια.. και ειναι σενια.. παλι καλα που με ενα τηλεφωνημα βρηκα... ας ειναι καλα ο χαρης που και τουρμπινα απο αεροπλανο να του ζητισεις θα σου πει κατσε να κοιταξω, και μετα απο κανα 4αρι λεπτα θα σε παρει και θα σου πει.. ελα ρε.. εδω την εχω στο γκαραζ, οποτε θες περνα να την παρεις.. χαχαχαααα

αχιλλεα.. πρωτα πηγα ιλιοπουλο και μετα ογκυ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
sinuos




Άντρας Ονομα : Κώστας
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda-Glx
Αριθμός μηνυμάτων : 23

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 11:32

φιλε μου τσεκαρε λιγο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 18 Μαρ 2011, 20:08

Αχαχαχαχααχαχαχαχαχαχααχαχα 309 ευρω λεει.. χαχαχαχαχαααα..... κοιτα η αληθεια ειναι. πως φεναιτε εντελως διαφορετικη απο αυτη που πηρα εγω... αλλα καταλαβενεις πως τα λευτα ειναι.. πολλα... σε ευχαριστω πολυ παντως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 19 Μαρ 2011, 12:32

Κυριες και κυριοι... οοοοφφφ ας ξεκινισω με τα συνεσθηματικα.. ειμαι εξτασιασμενος και καταχαρουμενος..

η ικανοποιηση που νιωθω ειναι απερηγραπτη.. ειμαι γενικα ενθουσιοδης γιατι πολυ καιρο τωρα παρακολουθουσα κυριος μεσω internet ολα τα θεωρητικα.. νταξ' στην θεωρια ειμαι καλος.. στην πραξη ομως..??!!
σημερα ειχα την πρωτη επαφη λοιπον με ποιο σοβαρο λυσιμο μοτερ... εδω να πω οτι θα κανω-και θα κανω τα παντα μονος μου... ξεκινησα λοιπον.. και εχωντας τις συμβουλες σας δτο μυαλο μου.. ξεκινισα.. να λυνω το μοτερ με προσοχη στοργη και προδερμ....(εδω να πω.. πως τζονυ τσεκαρα το χρονισμο και ηταν ακριβως οπως τα εχεις πει.. και παρολο που ακομα δεν το εχω χρονισει το παπι πηστευω θα ειναι ευκολο.. )

οι εικονες μιλανε..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυταααα με το λυσημο... το ξεκοιλιασα..... ολα πηγανε κομπλε και δεν δημιουργηθηκε κανενα απολυτος προβλημα..

πηρα την κεφαλη, τον κυλινδρο με σκοπο ρεκτιφιε.. κ,τ,λ... να μην τα πολυλογω.. λιγο απο'κι λιγο απο'κει.. και αφου ηταν σε αψογη κατασταση... λεω μην το ανεβασω χιλιοστα και επηβαρινω κι'αλο την μαμισια στροφαλομπιελα (φανταζεσται να καρφωσει καμια μερα ετσι οπως το παω εγω?? χαχαχαχα θα ψοφαγαμε ολοι στο γελιο εδω μεσα) .... το κραταμε 47 χιλιοστα.. το πιστονι μου μαγκες ηταν-ειναι φλατ.. !! θελουμε πιστονι με πομπα γιατι διαφορετικα δεν θα πηγενει μια..
εμπλεξα λιγο με τα πιστονια.. γιατι μου λεγανε για καποια σαν και αυτα που εχει την τρικουαζ γραμμη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλα αυτα ηταν μακρια για την δικια μου μπιελα και θα χτυπαγανε πανω στην κεφαλη..με τα πολλα βρηκα το σωστο πιστονι.. με αρκετουτσικη πομπα μπορω να πω..

φωτογραφιες απαρετητα..

αυτο που ειχα πανω (προφανος!)


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

στα δεξια το καινουριο (προφανος.με την ελαφρια πομπα -προφανως- )

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


και ντελα πομπα. και ντελα πομπα.. !!!!!! Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 648732 Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 648732

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και εδω ειναι εμφανεστατη η διαφορα που εχουν..


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


παει και το θεμα με το πιστονι...

παμε τωρα στην κεφαλη...

γουσταρα πλανισμα για να χαμηλωσει και να εχουμε ποιο εκρηκτικα αποτελεσματα και για εξαλιψουμε το πετσικαρισμα..
απο την διαδικασια του τορνου δεν εχω φωτογραφιες.. αλλα παιδια.. πρεπει οποσδηποτε να παρω ενα τετιο μηχανιμα να το εχω εδω σπιτι !!!!!! χαχαχαχαχαχαχααα
ειναι κορυφαιο.... την πηρε καπια δεκατα του χιλιοστου.. για καθαρωτητα και κατεβασμα...



εδω στο συνεργιο αυτοκινητων φιλου του πατερα μου για να βγαλουμε της βαλβιδες, μιας και που τα ελλατηρια ηταν σουπερ σφηχτα.., γιατι ηταν απαρετητο ωστε να δεθει στον τορνο..
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εδω μετα την επεμβαση του τορνου..
εγινε τζαμι...(προφανως)


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

σαν καινουρια..

και για να δεσει το γλυκο... πηρα και μια κρεμα με φεντουζα για να τριψω τις βαλβιδες.. (ισως και το πιο κουραστηκο απο ολη την διαδικασια..)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

πρωτα με το σκληρο και μετα με το μαλακο..

εδω την εχω αναμεσα στα ποδια μου και με την βεντουζα αφου της εχω βαλει την κρεμα την γυριζω κυκλικα απανω στην κεφαλη.. ωστε να εχει τις τριβες και να γυαλισει το συμαντικο σημειο οπου σφραγιζουν...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να και η κρεμα..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και το αποτελεσμα... αριστερα η τριμενη δεξια η απειραχτη..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και η διαφορα πανω στην κεφαλη

αυτη που ειναι κατω... ειναι η καθαρισμενη και η απανω απειραχτη..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και εδω τελιωνουμε με τις αλλαγες...

θελω να διξω ομως γιατι κανω ολη αυτη την αλλαγη και την βαβουρα χωρις να ανεβαζω κυβικα..

δειτε και συγκρινεται μονοι σας..

πανω η παλια κατω η καινουρια κεφαλη..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ας παμε λιγο ποιο κοντα..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

οι μικροσκοπικες βαλβιδες, και χωρος καυσης στην παλια..

συγκρινετε τωρα με την καινουρια..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για να μην μιλισω για τις θυριδες...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

υπαρχει λογος δηλαδη.. δεν το πηραζω τυχεα.. αλλα αφου το κανω που το κανω.. ας γινει οσο καλυτερα με περνει..

εχω και τον εκεντροφορο αφου την ελυσα..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και εδω ολα τα πραγματα που τα μαζεψα τωρα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
το πρωι
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κλεινοντας να πω.. πως ξεφυγαμε λιγο απο τον προυπολογισμο.. αν και το περιμενα..

συνολικα.. 70 η κεφαλη, 30 το πιστονι κομπλε με σετ φλατζες, 15, το πλανισμα. κατι ψιλα που θα χριαστει να δωσω στον φιλο μου για τον εκεντροφορο που με κερασε.. (πουστιες δεν κανω) υπολογιχω πως το μαλι μεχρι να τελιωσω και να ειμαι ετοιμος θα παει κανα 150αρι ευρα.. νταξ' σε λογικα πλαισια ειμαστε...

οπως ειπα και πριν ειμαι καταχαρουμενος ενθουσιασμενος, αλλα παντα κραταω μια πισινι μην ξενερωσω ασχημα μετα.. (ξερεται υπαρχει παντα το ενδεχομενο να τα κουμπωσω ολα απανω και να μην δουλευει χριστος ετσι.. ) και παλι ομως ειμαι ευχαριστιμενος γιατι επιτελους ξεπαρθενιστικα με τις μετατροπες.. και αρχισα να βλεπω απο προτο χερι τι και πως..

καλο βραδυ...

Α! σχολια, παρατηρισεις, ιδεες.. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για την προοδο του συνολου !!

ευχαριστω πολυ παιδια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
σαλιγκάρι

σαλιγκάρι


Άντρας Ονομα : Γιάννης
Τόπος : Περιστέρι
Ηλικία : 50
Μηχανη : Vstrom 650 - Suzuki address 125i
Αριθμός μηνυμάτων : 54

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 19 Μαρ 2011, 13:00

χαρα στο κουραγιο σου και στο μερακι σου Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 511110
μακαρι να σου δουλεψουν ολα ρολοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstromhellasforum.com
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 19 Μαρ 2011, 23:24

Αψογος!!!
Μαθαινεις σιγα σιγα....cheers

Ειχα σκεφτει να σου πω να τριψεις βαλβιδες,αλλα υπεθεσα οτι δεν θα εχεις το εργαλειο να πατησεις το ελλατηριο.Εγω παντος τις κεφαλες,τις λυνω και τις δενω με τα χερια!!!Χωρις εργαλειο!...Ευκολο???...καθολου αλλα το εχω συνηθισει(με 2 ατομα ετσι)

Μονο 15 για πλανισμα???...φτηνο μαστορα εχεις.Εδω σιγουρα παει πολυ παραπανω

Mitsuba βολλαν βλεπω!...κανε ενα κοπο να που πεις...ποσα πηνια εχει απο πισω?...λογικα θα εχει 8 αλλιως σου εχουνε βαλει απο αλλο...

Το μοτερακι καθαρο φαινεται σε σχεση με αυτα που ελυνα εγω!...καλο αυτο

Καρβουνο η παλια κεφαλη και το πιστονι αδερφε μου!
Η εξαγωγης ετοιμη για φουντο κλασσικα...τι μπουζι ειναι αυτο ρε???...βαλε ενα καινουργιο! 3 ευρω εχει
...το πιστονι παντως ειχε ψωμια,αλλα με φλατ οντος δεν πας πουθενα...

Το καινουριο το πιστονι ωραιο!...πρεπει να ειναι ακριβως στα μετρα που θες
Ο εκκεντροφορος ειναι αγριος υποψιν...οχι πολυ...περιπου σαν τον δικο μου

Το δυσκολο στο μονταρισμα ειναι να περασεις το γραναζι με την καδενα στην κεφαλη.
Συμβουλη:Bαλε πρωτα το γραναζι στην καδενα,και οπως ειναι κουμπωσε τα στην κεφαλη.
Βαλε καποιον να κραταει το βολλαν στο Τ για να γινει πιο ευκολο
Τελος...μην παρασφιξεις τα παξιμαδια μπροστα στην κεφαλη,και βαλε αυτο με την χαλκινη ροδελα στην θεση που το εβγαλες(οπως το κοιτας απο μπροστα ...κατω δεξια)Φερνει λαδι απο εκεινο το μπουζονι...
Α!...το καπακι της κεφαλης μπροστα που ειναι σαν ψυκτρα,εχει ενα βελος...αυτο παει προς τα κατω!.
Μην το βαλεις αναποδα γιατι στραβωνει.Την ειχα κανει την μ... παλιοτερα

Αντε καλη επιτυχια! Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 492726
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 00:25

narita πιστονι ε?
η εισαγωγης ειναι παντα μεγαλυτερη να ξερεις αμα δεν το ξερεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 00:33

Ωραιος ο λιακος!μακαρι να μπει και να δουλευει ρολοι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 01:51

Γλάρος έγραψε:
narita πιστονι ε?
η εισαγωγης ειναι παντα μεγαλυτερη να ξερεις αμα δεν το ξερεις...

Kαι η εξαγωγης ειναι μικροτερη για να παιρνει τις διαστολες
Η εισαγωγς ψυχεται απο το μειγμα και δεν διαστελλεται πολυ,και την θελουμε μεγαλη για να μπαινει πιο πολυ μειγμα.
Αμα σου δωσουνε μια σακουλα γεματη με βαλβιδες εισαγωγης και εξαγωγης αναμοικτες...πως τις ξεχωριζεις?(quiz) Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 03:22

απο το μεγεθος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 04:58

Oχι γιατι υποτιθεται πως ειναι διαφορα μεγεθη στη σακουλα,αναμοικτες...μικρες,μεγαλες,εισαγωγης εξαγωγης,απο αυτοκινητα,μηχανακια...
Παμε παλι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 06:08

Οι βαλβίδες εξαγωγής "καίγονται" απο τα καυτά καυσαέρια και αποκτούν διαφορετικό χρώμα (αν και νομίζω οτι και ολοκαίνουριες έχουν διαφορετικό χρώμα καθώς είναι απο διαφορετικό υλικό).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 06:50

Λοιπων ας το παρει το ποταμι...
Διαφορετικο χρωμα δεν εχουν αλλα ειναι οντος φτιαγμενες απο διαφορετικο υλικο οι βαλβιδες εξαγωγης για να αντεχουν τη θερμοκρασια.
Συνεπως τις βαλβιδες εξαγωγης ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΜΑΓΝΗΤΗΣ!

Oταν ομως πας και παρεις ιμιτασιον βαλβιδες και δοκιμασεις τον μαγνητη στην εξαγωγης...θα την πιασει!
Αρα το υλικο δεν ειναι αυτο που θα επρεπε να ειναι...
Αρα δινεις 2 δεκαρες παραπανω και παιρνεις γνησιες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 20 Μαρ 2011, 08:28

εε μονο για τον μαγνητη δεν ειπα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Astrea53

Astrea53


Άντρας Μηχανη : Dv
Αριθμός μηνυμάτων : 39

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 01:10

Παιδες μια ερωτηξη.. Razz Αυτη η κεφαλι ειναι η λεγομενη JT?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 01:19

Nαι αυτη ειναι...για την ακριβεια J|-
Ειναι απομιμιση της γνησιας εξαβολτης 72αρας,μονο που εχει λιγο μικροτερο θαλαμο καυσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosm1993




Άντρας Ονομα : Νίκος
Τόπος : Χανιά
Ηλικία : 30
Μηχανη : Crypton X, C-50, Serow 225
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 01:36

δηλαδή το παλικάρι έφαγε τάπα?

John_C50 έγραψε:
Αψογος!!!
Τελος...μην παρασφιξεις τα παξιμαδια μπροστα στην κεφαλη,και βαλε αυτο με την χαλκινη ροδελα στην θεση που το εβγαλες(οπως το κοιτας απο μπροστα ...κατω δεξια)Φερνει λαδι απο εκεινο το μπουζονι...

όπως κοιτάς την κεφαλή από μπροστά ( είσαι μπροστά από το μηχανάκι δηλαδή στην μπροστινή ρόδα και κοιτάζεις την κεφαλή ) η χαλκοροδέλα είναι η κάτω ΑΡΙΣΤΕΡΗ !!!!!!! βάλε καινούρια... μην βάλεις πάλι την παλιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 03:18

σαλιγκάρι έγραψε:
χαρα στο κουραγιο σου και στο μερακι σου Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 511110
μακαρι να σου δουλεψουν ολα ρολοι.

ευχαριστω πολυ σαλιγκαρε...!!!


John_C50 έγραψε:
Αψογος!!!
Μαθαινεις σιγα σιγα....cheers

Ειχα σκεφτει να σου πω να τριψεις βαλβιδες,αλλα υπεθεσα οτι δεν θα εχεις το εργαλειο να πατησεις το ελλατηριο.Εγω παντος τις κεφαλες,τις λυνω και τις δενω με τα χερια!!!Χωρις εργαλειο!...Ευκολο???...καθολου αλλα το εχω συνηθισει(με 2 ατομα ετσι)

Μονο 15 για πλανισμα???...φτηνο μαστορα εχεις.Εδω σιγουρα παει πολυ παραπανω

Mitsuba βολλαν βλεπω!...κανε ενα κοπο να που πεις...ποσα πηνια εχει απο πισω?...λογικα θα εχει 8 αλλιως σου εχουνε βαλει απο αλλο...

Το μοτερακι καθαρο φαινεται σε σχεση με αυτα που ελυνα εγω!...καλο αυτο

Καρβουνο η παλια κεφαλη και το πιστονι αδερφε μου!
Η εξαγωγης ετοιμη για φουντο κλασσικα...τι μπουζι ειναι αυτο ρε???...βαλε ενα καινουργιο! 3 ευρω εχει
...το πιστονι παντως ειχε ψωμια,αλλα με φλατ οντος δεν πας πουθενα...

Το καινουριο το πιστονι ωραιο!...πρεπει να ειναι ακριβως στα μετρα που θες
Ο εκκεντροφορος ειναι αγριος υποψιν...οχι πολυ...περιπου σαν τον δικο μου

Το δυσκολο στο μονταρισμα ειναι να περασεις το γραναζι με την καδενα στην κεφαλη.
Συμβουλη:Bαλε πρωτα το γραναζι στην καδενα,και οπως ειναι κουμπωσε τα στην κεφαλη.
Βαλε καποιον να κραταει το βολλαν στο Τ για να γινει πιο ευκολο
Τελος...μην παρασφιξεις τα παξιμαδια μπροστα στην κεφαλη,και βαλε αυτο με την χαλκινη ροδελα στην θεση που το εβγαλες(οπως το κοιτας απο μπροστα ...κατω δεξια)Φερνει λαδι απο εκεινο το μπουζονι...
Α!...το καπακι της κεφαλης μπροστα που ειναι σαν ψυκτρα,εχει ενα βελος...αυτο παει προς τα κατω!.
Μην το βαλεις αναποδα γιατι στραβωνει.Την ειχα κανει την μ... παλιοτερα

Αντε καλη επιτυχια! Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 3 492726


χμμ ναι.. ε, αφου την ειχα λιμενη.. αμαρτια να μην τις τριψω.. ε, τζονυ αλλο εγω αλλο εσυ.. αλλα και εγω μην νομιζεις δεν τις εβγαλα με κανενα σπουδεο μηχανιμα....ενα καρυδακι μακρι και απο πανω δυο γερες σφυριες και τα δυο μεταλακια που συγκρατουσαν τα ελατηρια εφυγαν..

ελα ρε δεν ηξερα οτι περνουν τοσο για το πλανισμα.. παλι καλα δηλαδη..

ναι.. μιτσουμπα ειναι.. πως το καμω αυτο ρε??!!


ναι.. γενικα το μοτερακι του ηταν σε καλη κατασταση...

το πιστονι ναι.. εκατσε.. σωστα.. αλλα και παλι ανυσηχω για την συμπιεση.... ναι μεν καθοταν καλα απανω και δεν χτυπαγε στη κεφαλη αλλα νωμιζω θα ηταν καλυτερα με ακομα μεγαλυτερη πομπα.. νταξ' θα δουμε..

οτιδηποτε εχει ο χαρης ειναι αγριο.. και πατακι να σου δωσει θα εχει βρει ενα τροπο να το κανει αγριο.. χαχαχαχαχαχαααα καλο παιδι..

Λοιπον ολα αυτα που λες εγιναν πριν καν γραψεις το μηνιμα μιας και που χθες ειχα εγερτηριο 7,30 να προλαβω να δεσω το μοτερ..κανονικα ολα και τα καπακια, και οι βιδες..
εκει με την καδενα, και το γρανζι.. ετηχως που ηταν ο πατερας μου και εδωσε ενα χερακι... διαφορετικα ακομα εκει θα ημουν.. νικος !! γιατι να αλλαξω ροδελα ρε !!!??

ευχαριστω τζονυ


Γλάρος έγραψε:
narita πιστονι ε?
η εισαγωγης ειναι παντα μεγαλυτερη να ξερεις αμα δεν το ξερεις...

i know γλαρε !


John_C50 έγραψε:
Γλάρος έγραψε:
narita πιστονι ε?
η εισαγωγης ειναι παντα μεγαλυτερη να ξερεις αμα δεν το ξερεις...

Kαι η εξαγωγης ειναι μικροτερη για να παιρνει τις διαστολες
Η εισαγωγς ψυχεται απο το μειγμα και δεν διαστελλεται πολυ,και την θελουμε μεγαλη για να μπαινει πιο πολυ μειγμα.
Αμα σου δωσουνε μια σακουλα γεματη με βαλβιδες εισαγωγης και εξαγωγης αναμοικτες...πως τις ξεχωριζεις?(quiz) Question

επιστιμονα !!!!!!!!!! το ειχα διαβασει παλιοτερα ατο mybike αλλα δεν μου ηρθε ωραιος ! σωστος !!





----------------------------------------------------------------------------------------------------------τωρα αφου απαντησα.. συνεχιζουμε την ιστορια..

και !! παμε!! 7,30 το ξυπνητιρει μου τα κανει τσουρεκια.. 8 ακριβως ειχα αρχισει να τριβω την βαλβιδα της εξαγωγης που μου ειχε μινει...
το αποτελεσμα...


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και οι δυο τελειες.. !!

τωρα, παμε εξω και σε εναν κουβα με βενζινη ξεπλενουμε τα παντα απο την κεφαλη και τον κυλινδρο μεχρι και της βιδες στα κοκορακια... για να φυγουν σκονες γρεζια (ρυνισματα) απο το πλανισμα κι'ετσι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

με αυτη την οδοντοβουρτσα πλενω τα δοντια μου το βραδυ χχοχοχοχοχοχοχοοοο !!

και εδω ολα ετοιμα και πεντακαθαρα για να συναρμολογησουμε την κεφαλη...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και εδω μια αποψη του μοτερ..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

οπως βλεπετε τα παντα ειναι πεντακαθαρα και ετοιμα για δεσιμο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εδω μολις εχω περασει το καινουριο πιστονι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αχιλλεα.. βλεπεις τι λεει η μπιελα πανω εεεεε???????

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τσουπ! να'σου και ο κυλινδρος !!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καπακι και η φλατζα !

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εν τελη το μοτερ ετοιμο !! δεμενο !!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυταααααααααα


τωρα !!!!! ευτηχως που σε καποια πραγματα οπως ο χρονισμος με βοηθισε λιγο ο πατερας μου...
το μηχανακι.. δεθηκε... και... αφου με χτυπησε το ρευμα (επαιζα με το μπουζι) μουδιασε ολο το χερι μου !! χαχαχαχαχα

βαζω μπουζοπιπα.. παιδια... χαχαχαχαχα με την πρωτη μανιβελια και χωρις γκαζι το παπι πηρε μπροστα και κρατησε ρελαντι...

αρυθμα μεν... αλλα νταξ ! εδω λεμε του πεταξα εξω τα συκοτια... το αφηνω να δουλεψει...

ψιλομαρσαρω... καπνος κακο, χαμος.. εσκαγε... το καρμπυρατερ ξερναγε το κανω δυο βολτες 50 μετρα...

ψωφιο.. και γενικα κατι δεν πηγενε καλα... ακομα καπνιζε.. το σβυνω και ξεκιναω να δω τι παιζει ....

για αρχη επεξε ενα γερο καψιμο στο χερι.. μηλαμε πρεπει να ειμαι μπιτι βλακας για να ακουμπησω την κεφαλη !!

παναγιες, γαμοσταυριδια... ηρεμω.. περνω πανι.. ανοιγω το πανω καπακι της βαλβιδας. ολα κομπλε..

ανοιγω το κατω.. και τι να δω !??? δεν ειχα βιδωσει σωστα την βιδα που εχει το κοκορακι για να ρυθμιζει τις βαλβιδες και ειχε φυγει μενωντας μεσα στο καπακι...και κρατωντας μονιμος ανοιχτη τη βαλβιδα της εξαγωγης !!!! ξερω ξερω ειμαι μπιτι βλακας !!!

δεν ασχοληθικα πολυ απλα την βιδωσα και το εβαλα στην ακρη...
σημερα ρυθμηστικε κανονικα ολα.. και παλι το παπι δεν δουλευει παιδες.. ειναι ψωφιο.. σκαει, εχει αρυθμιες, και οπως λειτουργει το καρμπυρατερ.. ανα τακτα διαστηματα κανει.

φφφφσσσσσσσσττττ (οχι μποινγκ εε!) και ξερναει λιγη βενζινη...

ρυθμιζμα απο εδω, ξανα μανα βοηθεια απο τον πατερα μου... και παλι ρυθμηζμα το καρμπυρατερ...

αλλα το παπι δεν στρωνει... πρωσοπικα πιστευω δεν εχω πετυχει τον σωστο χρονισμο..

και μαλων θα το παω σε κανενα μαστορα να το ρυθμισει καλυτερα μπας και στρωσει...

δεν εχω κατι αλλο να πω.. νταξ.. ψιλο απογοητευση αλλα και παλι προχοραει.. κατι ειναι και αυτο !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
 
Κεφαλή 6V 72αρα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Κεφαλή για Ταούνι..
» Κεφαλή CDI καινούρια... !!
» κεφαλη astra
» Πάπια με κεφαλή 4v DOHC
» χανει λαδια απ την κεφαλη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Βελτιώσεις :: Μηχανικές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις