Duckriders.gr
Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Logo2511
Αυτήν τη στιγμή βλέπετε το duckriders.gr σαν επισκέπτης.Αν έχετε λογαριασμό,κάντε την σύνδεση σας εδώ για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του.Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό,μπορείτε να εγγραφείτε τώρα εδώ!
Duckriders.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το πρώτο επίσημο ελληνικό φόρουμ αποκλειστικά για τους duckriders!!
 
ΠόρταλΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κεφαλή 6V 72αρα...

Πήγαινε κάτω 
+11
innovakias_on_F1ZR
zozefina
Duckrider
Astrea53
σαλιγκάρι
sinuos
Κινέζος
nikosm1993
Γλάρος
John_C50
Strogylofanareas!!!!
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikosm1993




Άντρας Ονομα : Νίκος
Τόπος : Χανιά
Ηλικία : 30
Μηχανη : Crypton X, C-50, Serow 225
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 03:26

ροδέλα θα αλλάξεις γιατί η παλιά είναι πατημένη και δεν θα κάνει καλή δουλειά... ίσως χάνεις λάδια... τα διάκενα για τις βαλβίδες τα ρύθμισες σωστά? το καρμπιρατέρ το ρύθμισες καλά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 03:29

μαλιστα.. ναι σωστα... θα το εχω υποψην... τα διακενα ναι.. 7 και 5 με ειπανε.. το καρμπυρατερ.. εχει δωκιμαστει σε ολες τις ρυθμισεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
nikosm1993




Άντρας Ονομα : Νίκος
Τόπος : Χανιά
Ηλικία : 30
Μηχανη : Crypton X, C-50, Serow 225
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 03:47

5-5 ξέρω εγώ... το 7 πως το πέτυχες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Duckrider
Admin
Admin
Duckrider


Άντρας Ονομα : Δημητρης
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 48
Αριθμός μηνυμάτων : 685

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 04:13

Εγω ξέρω τα διακενα των βαλβίδων ειναι και τα δυο 0.05.
Αρα πρέπει να πάρεις το φίλλερ 0.05 και να τα ρυθμίσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://duckriders.forumgreek.com
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 06:25

Aπο το κατω αριστερα μπουζονι φερνει λαδι,
αλλα χαλκινη κατω δεξια παει...απλα την βαζουν ολοι λαθος...δεν χρειαζεται να την αλλαξεις.Τωρα γιατι παει κατω δεξια ,ενω απο αριστερα φερνει λαδι, δεν ξερω....
Αμφιβαλω αν ξερει και ο ιαπωνας που το εφτιαξε.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τα διακενα ειναι 0.05 εισαγωγη και 0.06-0,07 εξαγωγη για να μην αναβει.
Εγω παντως συνηθως βαζω 0.04 εισαγωγη και 0.05 εξαγωγη αλλα δεν το ζοριζω και σπανια παιρνω δικαβαλο για μακρυνες διαδρομες.

Τωρα...Ηλια απο την περιγραφη δεν καταλαβα και πολλα...
Ειδικα αυτο το φσσσσ απο το καρμπυλατερ...
Κοιτα μην εχεις κανει λαθος τον χρονισμο και σου εχει φυγει κανενα δοντι
Αλλιως βαλε μεγαλυτερο ζιγκλερ! Exclamation

Δηλαδη δινεις γκαζι και εκει που παει να ξεκινησει μπερδευει πολυ και σκαει πισω και προχωραει με το ζορι?
Κανει τσαφ και σκαει μπροστα το καρμπυλατερ?
Αυτο μου εκανε και εμενα οταν το κατεβασα και ειχα τρελαθει.Εκανα τραμπα βολλαν,ηλεκτρονικη,πολλαπλασιαστη,εκκεντροφορο,κεφαλη......τιποτα!
Τελικα εκανα τραμπα καρμυλατερ και εστρωσε
Το ζικλερ που ειχα εγραφε 80 και ηταν μικροτερο απο 70.Τελικα εβαλα μεγαλυτερο και εστρωσε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 06:50

Strogylofanareas!!!! έγραψε:
[quote="σαλιγκάρι"
σημερα ρυθμηστικε κανονικα ολα.. και παλι το παπι δεν δουλευει παιδες.. ειναι ψωφιο.. σκαει, εχει αρυθμιες, και οπως λειτουργει το καρμπυρατερ.. ανα τακτα διαστηματα κανει.


αλλα το παπι δεν στρωνει... πρωσοπικα πιστευω δεν εχω πετυχει τον σωστο χρονισμο..

και μαλων θα το παω σε κανενα μαστορα να το ρυθμισει καλυτερα μπας και στρωσει...

δεν εχω κατι αλλο να πω.. νταξ.. ψιλο απογοητευση αλλα και παλι προχοραει.. κατι ειναι και αυτο !!

ειδες αντρακο?που μου ελεγες θα τα κανεις ολα μονος σου!Φατην τωρα ! Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 653634
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 21 Μαρ 2011, 08:52

θα το δεις καμια στιγμη το πιστονι να πεταει μπροστα σου..
με τον χρονισμο κατι πρεπει να εχεις κανει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 05:00

παιδες... οι βαλβιδες ρυθμιστικαν ξανα 5,6 και το μηχανακι ξανα χρονιστικε και αυτη τη φορα δεν παιζει να να εχω κανει λαθος.. επίσης.. το καρμπυρατερ λυθηκε και καθαριστικε (τα ζιγκλερ ηταν για πεταμα.. πολυ βρωμιά ρε παιδια... και ακομα δεν τα εχω καθαρισει σωστα.. θα το ξαναλυσω μεσα στο σαβατοκυριακο..

ειδου !!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

εδω ειμαι σε ελαφρια κατηφορα.... ξεκιναω με δευτερα και οπως μπορείτε να δειτε πλεον η δευτερα σπαστη βγαζει γυρω στα 50-52 km...και πραγματικα εδω απο τελικη δεν βλέπετε τιποτα γιατι ειμαι με ενα χερι με κοντρα πολυ αερα... και γενικα δεν το ανοιξα τερμα το μηχανακι...

σε αυτη εδω την ευθεια που δείχνει το βιντεο..

(εεε αφηστε το να παιξει θα παει κατευθειαν στο λεπτο που ειναι η συγκεκριμενη ευθεία )

στον μπλε καδο που σταματησα, σημερα ειχα γυρω στα 90 σιγουρα...

ετσι ηταν η βελόνα ακριβως πανω στο km/h

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το παπι ηταν τερμα... πιτα.. παντως αν ειχε κι'αλη ευθεια.. κυριως λογο κατυφορας πιστευω θα πηγενε λιγο ακομα ...
η πλακα.. ειναι οτι αν βαλω 3 και το παπι στην 2ερα ειναι κατω απο 50 απλα δεν παει μια ! βημα πως το λενε.. λες και ειναι μπουκομενο.. με 20 μαξ...ΑΛΛΑ ! αν η 3 μπει οταν η δευτερα εχει πανω απο 50.. παιδες εχει πολυ γαματη επιταχηνση.. στην σουζα με 1 τραβαει πολυ καλυτερα.. στις αλλαγες.. αν η ταχυτητα δεν ειναι σπαστη δεν τραβαει σωστα.. τι αλλο... νταξ.. για να ειμαι ηλικρινης το παπι δεν ειναι τελειο.. θελει δουλεια ακομη.. περιμενα να ειναι καπως ποιο εσθητη η διαφορα.. επίσης να πω πως κανει πραγματικα πολυ θορυβο !! πολυ πιο αγριο απο πριν... θελω το σαβατοκυριακο να αλλαξω το μπροστινο γραναζι με 14αρι που εχω να το δοκιμασω κι ετσι...

λοιπον ?? τι εχετε να πειτε ??! καμια συμβουλη ?? τι να κανω ??@@
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 06:04

πολυ καλως λιακο!αλλα και με κατηφορα και 80? (γιατι 80 ειναι αυτο που δειχνεις με το βελακι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 06:41

να ρωτησω και κατι αλλο.. μεχρι ποσα χιλιοστα αντεχει η στροφαλομπιελα μου ?? ποιο ειναι τα μεγιστα χιλιοστα που μπορω να της φωρτωσω τωρα χωρις να εχω καθολου προβληματα...??
εδω στην Ακρατα εχει λεει μηχανακι.. 55 χιλιοστα με μαμισια μπιελα (κοντομπιελο) και δεν εχει δημιουργισει προβλημα.... ισχυει ή λογια του...@@#$$%^
το μηγμα.. απο τελείως κλειστο .. ποσες στροφες θελει ??!!!
και κατι ακομα... εγω τωρα φοραω καινουριο πιστονι.. δηλαδη το παπι στρώνεται ??!! θελει να ειμαι πολυ ηρεμος?? (νταξ δεν το παιρνω παγωμενο και ξεκιναω τις σουζες.. ) αλλα λεω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 08:19

γινεται ειναι με κοντη διαδρομη..ναι ισχυει....
και θελει στροσιμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κινέζος
Baby ducker
Baby ducker
Κινέζος


Άντρας Ονομα : Αχιλλεας.
Τόπος : Στο ελλαντα.
Ηλικία : 27
Αριθμός μηνυμάτων : 323

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 08:26

Αφτα ειναι !!!Οποτε λιακο κομμενες οι σουζες και τα λοιπα για κανα μηνα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.KINEZOS.gr
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:02

Ηλια το "κρεμασμα" στις χαμηλες στροφες στο κανει λογο του εκκεντροφορου που ειναι αγριος

Μπορεις επισης να πειραματιστεις με μπεκ και ζικγλερ μηπως πετυχεις τιποτα καλυτερο(αλλα θελει πολυ πειραματισμο)
Παντος μια χαρα το βλεπω...ωραια ανοιγματακια εχει για 72αρι!

Το πιστονι θελει ενα σχετικο στρωσιμο...ενταξει μην φανταστεις τρελα πραματα...απλα για αρχη μην το πας τερμα...κοφτες.1-2 εβδομαδες ειναι οκ πιστευω

55 χιλιοστα με κοντη στροφαλομπιελα...κανα μηνα να αντεξει
Αν το προσεχεις,δεν το πας συνεχεια τερμα και με μπολικο motorcote στο λαδι και συχνες αλλαγες λαδιου ισως αντεξει αρκετα,οχι ομως και 55χιλιοστα...μεχρι 52 εχω δει σε daytona sprinter

Αν το εκανα αντε να του εβαζα 50χιλιοστα.
Αλλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει.Μονο μπαμ εχει.Στροφαρει και δεν παει
30ευρω εχει ενας στροφαλος,αν την κανεις τη δουλεια την κανεις ολοκληρωμενα και εχεις και καλα αποτελεσματα.
Γλυκαθηκες ε???Very Happy

Το μειγμα απο τελειως κλειστο 2 με 2μιση στροφες εξω θελει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:07

κανα μηνα??
σε στρογγυλοφαναρο να αντεξει κανα μηνα δεν παιζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:14

Να σου πω...εχω ανοιγμενο κυλινδρο κοντο στα 52 και αρκετες 50αρες στροφαλομπιελες
Ειναι απο τα πραγματα που θελω να κανω στο μελλον

Εσυ λες οτι αντεχει?

Πιστευω ειναι αναλογα τη χρηση.
Αλλα ενταξει και να αντεξει τι να λεει...αφου δεν παει και πολυ καλα
Γενικα δεν ξερω...καποτε θα μαθω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:17

θα το κανω εγω ετσι κοντο ρε..
ρε φιλε τοσοι το εχουνε ετσι..δεν παθαινει τιποτες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:19

Ναι ε?
Ομολογω πως δεν το ηξερα!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γλάρος
Junior ducker
Junior ducker
Γλάρος


Άντρας Ονομα : kammeni flatza
Τόπος : AIGALEOU AVENUE
Ηλικία : 31
Μηχανη : ΗΟΝDA C50 100cc
Αριθμός μηνυμάτων : 666

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 22 Μαρ 2011, 09:20

αμα εχεις και 3αρι σασμαν...θα τους γ@μας στα φαναρια ολλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Astrea53

Astrea53


Άντρας Μηχανη : Dv
Αριθμός μηνυμάτων : 39

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 01:23

πολλα σκασιματα σου κανει στρογγιλε.. θελεις ακομα δουλεια με το καρμπ.. εχεις βαλει φλατζα στην εξατμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 02:53

Astrea53 σκαει σαν τρελο ! και το κατευχαριστιεμε... αλλα οκ, θα τιναχτει καμια μερα.. πρεπει να ρυθμιστει κι'αλο.. ναι ρε κανονικα... η φλατζα εχει μπει..


λοιπον !! μαγκες μου δινουν 52αρια κυλινδροπιστονα πολυ καλης ποιοτητος στρωμενα σωστα, κομπλε.. 30ευρα ισως και λιγοτερα... λετε να τα παρω ?? θα σπασει το παπι ??!!! ο sifneos μου ειπε χαρακτηριστικα <<βαλτα και οσο αντεξει !! >> χαχαχαχαχαχα με ανχωσε !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 03:16

40 εχουν καινουργια...με 20ευρα κατι λεει...
ο κυλινδρος θα ειναι ο μακρυς ομως...δεν ειμαι σιγουρος αν θα κανει...(νομιζω δεν κανει)
ισως πρεπει να παρεις εναν κοντο 72αρη και να τον ανοιξεις στα 52
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Strogylofanareas!!!!
Moderator
Moderator
Strogylofanareas!!!!


Άντρας Ονομα : Ηλιας
Τόπος : Ακρατα
Ηλικία : 28
Μηχανη : Honda C50 (Στρογγυλοφαναρο) 72cc
Αριθμός μηνυμάτων : 1215

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 03:18

ε, αν ειναι ετσι τοτε δεν αξιζει... 8α μπορουσα να τορναρω και τον δικο μου δηλαδη.. αλλα λες δεν θα εχει σπουδεα διαφορα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/RCDevelopments1?feature=mhum
John_C50
Επίτιμο μέλος
John_C50


Άντρας Ονομα : Γιαννης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda C50c - Kawasaki Ninja 250R
Αριθμός μηνυμάτων : 529

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 03:32

Εμενα η γνωμη μου παραμενει αυτη...αεροπλανο δεν θα γινει.Ασε που δεν ανεβαινει και πολλα κυβικα
Καλυτερα οι δουλειες να γινονται ολοκληρωμενες,σωστα τακτικα και καθαρα! Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 511110

Παντος ενημερωτικα για να γινει μακρυ
Το κοστος των ανταλλακτικων για την επεμβαση ειναι:
30-40 στροφαλομπιελα
40-50 κυλινδροπιστονο
15-20 ενα καρμυλατερακι 18
10 μια καδενα
10-15 μια ηλεκτρονικη του εμποριου
Συνολo: 120-130 ευρα δηλαδης...
με προσωπικη εργασια

Δεν ειναι λιγα ουτε πολλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sinuos




Άντρας Ονομα : Κώστας
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda-Glx
Αριθμός μηνυμάτων : 23

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 04:43

Strogylofanareas!!!! έγραψε:
να ρωτησω και κατι αλλο.. μεχρι ποσα χιλιοστα αντεχει η στροφαλομπιελα μου ?? ποιο ειναι τα μεγιστα χιλιοστα που μπορω να της φωρτωσω τωρα χωρις να εχω καθολου προβληματα...??
εδω στην Ακρατα εχει λεει μηχανακι.. 55 χιλιοστα με μαμισια μπιελα (κοντομπιελο) και δεν εχει δημιουργισει προβλημα.... ισχυει ή λογια του...@@#$$%^
το μηγμα.. απο τελείως κλειστο .. ποσες στροφες θελει ??!!!
και κατι ακομα... εγω τωρα φοραω καινουριο πιστονι.. δηλαδη το παπι στρώνεται ??!! θελει να ειμαι πολυ ηρεμος?? (νταξ δεν το παιρνω παγωμενο και ξεκιναω τις σουζες.. ) αλλα λεω..

εμενα εχει ενας φιλος ενα ss 56μμ aasa πιστονι κυλινδρο shark cdi κεφαλη keihin 28 και μαμα στοφαλο και ειναι μια χαρα..και φιλε σε πληροφορω παει γαματα....το εχω παρει και μου εφευγε απο τα χερια....θα νιωσεις λες και οδηγας αεροπλανο σε σχεση με το 72cc παντα.....βεβαια το παπι δεν του αλλαζει τα πεταλα και ουτε το βολταρει καθε μερα απο 3 ωρες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sinuos




Άντρας Ονομα : Κώστας
Ηλικία : 31
Μηχανη : Honda-Glx
Αριθμός μηνυμάτων : 23

Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κεφαλή 6V 72αρα...   Κεφαλή 6V 72αρα... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Μαρ 2011, 04:45

εαν θες να κανεις μια μετατροπη εγω θα σου ελεγα κυλινδρο πιστονι 56μμ κεφαλη εχω ακουσει οτι η μαμα μεχρι 56 κρατα.αλλα γιατι δε βαζει μια cdi ??παρε και ενα καλο καρμπυλατερ και αν σου περισσευει πετα και μια στροφαλομπιελα....βεβαια αναλογος τα χρηματα που διαθετεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κεφαλή 6V 72αρα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Κεφαλή για Ταούνι..
» Κεφαλή CDI καινούρια... !!
» κεφαλη astra
» Πάπια με κεφαλή 4v DOHC
» χανει λαδια απ την κεφαλη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Duckriders.gr :: Πάπιες :: Βελτιώσεις :: Μηχανικές-
Μετάβαση σε:  
.
Copyright © 2010-2012, duckriders.gr
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις